google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Vali Balcı, Niksar ve Başçiftlik’i gezdi

Vali Balcı, Niksar ve Başçiftlik’i gezdi

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ve Başçiftlik İlçelerinde İncelemelerde Bulundu. Ceviz, geç tufanda meyvecilik gibi tarım Tokat projelerinin takibini yapan Vali Balcı, yol çalışmalarıgibi bazı alanlarda incelemelerde bulundu

24 Ekim 2020 - 12:26

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Niksar ve Başçiftlik ilçelerinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Balcı’ya, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ile ilgililer eşlik etti.

Köklüce Köyü’ndeki bin dönümlük alanda hazırlıkları devam eden ceviz dikim sahasını inceleyen Balcı, “Tokat’ın çok bereketli ovaları var. Bunlardan biri de Niksar Ovası. Niksar ovasında ve dağlarında yetişen ceviz ile Niksar cevizin başkenti" dedi.

KARAÇAM DÜDEN DOĞA HARİKASI

Reşadiye, Niksar, Başçiftlik arasında bulunan Karaçam Düden Mesire alanında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı “Doğa harikası Düden Mesire alanını geliştireceğiz. Düden Mesire Alanı sosyal donatılarla vatandaşlarımızın hoşça ve keyifle vakit geçirebileceği bir yer olacak." dedi.

BAŞÇİFTLİK TELESKİ TESİSİ MONTAJI TAMAMLANIYOR

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik Kayak Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yapımı devam bin 100 metre uzunluğundaki teleski montaj çalışmaları ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Teleski montaj çalışmaları en kısa zamanda tamamlanarak kayak merkezimizde Başçiftlik ve bölge halkımızın hizmetinde olacak. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”dedi.

GEÇ TURFANDA MEYVECİLİK GELİŞİYOR

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik’te geç turfanda meyve bahçesi kurulacak 1000 dönümlük alanda incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, “65 bin adet kiraz başta olmak üzere meyve fidanını en kısa zamanda toprakla buluşturacağız. Her yerin meyvesi bitmişken buranın meyvesi yeni yetişmiş olacak ve piyasaya sunulacak.“ dedi.

BAŞÇİFTLİK – NİKSAR YOLU İNCELEMELER

Vali Dr. Ozan Balcı, son olarak Başçiftlik-Niksar arasında devam eden BSK yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı “Vatandaşlarımıza güvenli, konforlu bir ulaşım sağlayacak olan yolumuz şimdiden bölgemiz halkına hayırlı uğurlu olsun." dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, yol çalışmalarında görev yapan işçilere kazasız belasız hayırlı işler diledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0