>
VALİ BALCI, REŞADİYE’Yİ ADIM ADIM GEZDİ

VALİ BALCI, REŞADİYE’Yİ ADIM ADIM GEZDİ

Tokat Valisi Dr Ozan Balcı, Reşadiye’de devam eden yatırımları incelemek için yaptığı gezide, köylüsünden kentlisine tüm vatandaşlarla bir araya geldi.

23 Eylül 2021 - 21:56

Tokat Valisi Dr Ozan Balcı’ya gerçekleşen Reşadiye programında Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Reşadiye Kaymakamı Talat Tabur ile Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir de eşlik etti. İlk olarak ilçede yatırımı tamamlanan ve devam eden 3 farklı noktada incelemede bulunan Vali Balcı sırasıyla; yüzme Havuzu inşaatı, spor salonu inşaatı ve gençlik merkezini inceledi. Vali Ozan Balcı yaptığı ilk inceleme sonrasında “Gençlik ve spor yatırımlarımız, Reşadiye ilçemize, gençlerimize ve çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun. Gençlik ve Spor Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

REŞADİYE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

Vali Dr Ozan Balcı’nın bir sonraki durağı ise yapımı devam eden İlçe Halk Kütüphanesi oldu. Burada da devam eden çalışmalarla alakalı incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Balcı: “Tokat Merkez ve ilçelerimize toplam 9 tane halk kütüphanesi kazandırıyoruz. Destekleri nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüz ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

SÜRÜ SAHİPLERİYLE KISA BİR MOLA

Tokat Valisi Dr Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, inceleme gezisi kapsamında yol üstünde karşılaştıkları sürü sahipleriyle de bir araya geldi. Kuzbağı-Ketençukuru Yaylasında ve Kızılcaören Köyü Merasında koyunlarını otlatan çiftçilerle bir süre sohbet eden Vali Balcı, Tokat Modeli olarak bilinen koyun projesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Vali Balcı: “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında bu yıl 100 bin koyun veriyoruz, müracaatlar hızla devam ediyor. Bugüne kadar 788 çiftçimize 70 bin 340 koyun verdik. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

RESTORASYONU DEVAM EDEN ESERLER DE İNCELENDİ

Vali Dr Ozan Balcı, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Reşadiye Kaymakamı Talat Tabur, Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir ve beraberindeki heyetle birlikte restorasyonu devam eden 1734 tarihinde çivisiz ahşap kırlangıç tavan modeli tekniği ile yapılmış Kızılcaören Köyü Camii’nde incelemelerde bulundu. Tarihi yapılara verilen öneme dair bir açıklamada bulunan Vali Balcı:  ”Tokat Merkez Gökmedrese, Sultan Hamamı, Zile Hacı İshak Paşa Camii, Çamlıbel Mescidi ve Reşadiye Kızılören Camii’nde restorasyonlar devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne, Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu. Ayrıca heyet, Reşadiye İlçesi Kızılcaören Köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada 30 Ağustos 1965 yılından beri hizmet veren Kızılcaören Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunarak, kütüphane müdüründen bilgi aldı. Kütüphanenin ve okumanın önemine değinen Vali, "Kızılcaören 56 yıldır kütüphanesi olan ve okumaya önem veren bir köyümüz. Kütüphanenin de etkisiyle köyümüzden çok değerli bilim adamları yetişmiş; memleketimize ve milletimize hizmet ediyor. Köylülerimizi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

KURT GÖLÜ ZİYARETİ

Vali Dr. Ozan Balcı, Kızılcaören Beldesinde çevresi çam ormanlarıyla kaplı eşsiz doğal güzelliğe sahip Kurt Gölü’nü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Vali Balcı: "Kurt Gölü'ne vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebilecekleri çok güzel bir rekreasyon ve mesire alanı kazandıracağız. Gıj Gıj Kent Ormanı, Topçam Çamdere Mesire Alanı, Niksar Yazıcık Mesire ve Rekreasyon alanlarında çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

 

TOKAT'IN EN YÜKSEK RAKIMLI NOKTASINDA İNCELEME

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın en yüksek noktası olan 2 bin 200 rakımlı Reşadiye ilçesine bağlı Çamlıkaya Köyü hudutlarındaki Erdem Kırı’nda, meralarda ve yaylalarda incelemelerde bulundu. Vali Ozan Balcı, “Toprağın, çiftçinin, üretimin dostuyuz. Tokat'ımızda çok değerli köylülerimiz ve çiftçilerimiz var. Çiftçimizin ve köylülerimizin zenginleşmesi, üretimin ve koyun sayısının artması için hep birlikte çalışıyoruz. Çiftçilerimize desteğimiz tam” ifadelerini kullandı.

Haber: Dursun Ekrem Er

2021/09/2021-09-23-21-58-55.jpg
2021/09/2021-09-23-21-58-58.jpg
2021/09/2021-09-23-21-59-01.jpg
2021/09/2021-09-23-21-59-04.jpg
2021/09/2021-09-23-21-59-08.jpg
2021/09/2021-09-23-21-59-12.jpg
2021/09/2021-09-23-21-59-15.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat İl Sağlık Müdürlüğü’ne Öner Nergiz atandı
Tokat İl Sağlık Müdürlüğü’ne Öner Nergiz atandı
LİDER TOKAT FK TAKIMI DERBİYE HAZIR
LİDER TOKAT FK TAKIMI DERBİYE HAZIR