>
VALİ BALCI, YÜZLERCE SPOR MALZEMESİNİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURDU

VALİ BALCI, YÜZLERCE SPOR MALZEMESİNİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURDU

Tokat Valiliği öncülüğünde başlatılan 'Spor Tokat Projesi' kapsamında spor yapan yüzlerce öğrenciye 5 milyon liralık malzeme dağıtım töreni yapıldı.

08 Ekim 2021 - 20:56

Tokat Valiliği öncülüğünde başlatılan ve İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen 'Spor Tokat Projesi' kapsamında spor yapan öğrencilere 5 milyon liralık malzeme dağıtım töreni yapıldı. İlçe ve merkezde bulunan okullardan gelen öğretmen ve öğrenciler Vali Ozan Balcı’dan spor malzemelerini aldı. Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen törene Vali Ozan Balcı'nın yanı sıra Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve sporcu öğrenciler katıldı.

 

CEMİL ÇAĞLAR: “TOKAT’IN HER YANINI SPORLA DONATIYORUZ”

Tokat’ta yapılan spor tesisleri ve yetiştirilen sporcularla birlikte, spor malzemesi desteği de verdiklerini ifade eden Tokat Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Tokat’ın her yanını sporla donattıklarını söyledi. İl Müdürü Cemil Çağlar: “Valimiz Dr Ozan Balcı koordinasyonunda başlayan ve 3 yıldır Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okulların kademelerinde devam eden Spor Tokat’ın bugün yeni bir başlangıcını daha yapıyoruz. Geçmiş yıllarda yapılan spor malzemesi dağıtımının bugün de yeni dönem 2021-2022 yılı dağıtım törenindeyiz. Tokat’ın her tarafını Spor Tokat’ın incileri olan yüzme havuzları, spor salonları, sentetik futbol sahaları, gençlik merkezleri, okulların bahçelerine voleybol, basketbol sahaları ile donatılıyor. Tabiî ki bu spor tesisleri de siz spor yapan gençler hem akademik eğitimini hem de sporu yapan ve geleceğe inançla idealle yürüyen siz gençlerimize spor malzemesini de dağıtmak elzem oldu” diye konuştu.

 

VALİ BALCI: “İLERLEMENİZ BENİ MUTLU EDİYOR”

Tokat’ta hayata geçirilen bir çok proje ile şehre ekonomik olduğu kadar sosyal açıdan da yenilikle ve katkılar sağlayan Tokat Valisi Dr Ozan Balcı, Tokat ve ilçelerinde yaşayan öğrencilerin ve akademik anlamda olduğu kadar zihinsel, bilimsel ve sportif anlamda gelişmelerinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Vali balcı: “Bugün yaklaşık 2 buçuk yıl önce başladığımız Spor Tokat Projesi’nin malzeme dağıtım töreni için bir araya geldik. Türkiye her alanda ilerlerken gelişirken gençliğimizin de her alan da gelişmesi ilerlemesi lazım. Bunlara destek vermemiz lazım. Sizin akademik anlamdaki başarılarınız kadar zihinsel anlamda, sportif anlamda, bilimsel anlamda gelişmeniz ilerlemeniz beni mutlu ediyor. Spor Tokat’ın ana amaçlarından biri, gençlerin bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak. Onları geleceğe doğru hazırlarken hazırlanırken onlara yardımcı olmak, spor alt yapısını sağlamak, spor kültürüne katkı sağlamaktır. Hepsinden de önemlisi gençlerin ya da çocukların bir spor dalıyla uğraşmasını sağlamak, uğraşamıyorsa bile bir spor dalının iyi bir izleyicisi olmalarını sağlamak. Bu amaç doğrultusunda da gayet güzel gidiyoruz, gitmeye de devam ediyoruz. Beden eğitimi öğretmenlerimiz, antrenörlerimiz çok büyük destek verdiler kendilerine müteşekkirim” ifadelerini kullandı.

Haber: Dursun Ekrem Er

2021/10/2021-10-08-21-01-31.jpg
2021/10/2021-10-08-21-01-36.jpg
2021/10/2021-10-08-21-01-42.jpg
2021/10/2021-10-08-21-01-48.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı