>
Vali Ozan Balcı’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Vali Ozan Balcı'dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Balcı, “Bizler de engellilerimizin problemlerini kendi problemimiz olarak görüyor ve çözümü için hep birlikte çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımız ve aileleri için Tokat'ta çok güzel projeleri hayata geçiriyoruz” dedi

02 Aralık 2021 - 20:42 - Güncelleme: 03 Aralık 2021 - 21:11

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.  Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihinin, engellilerimizin sorunlarına dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşturulması adına önemli bir gün olduğunu belirten Vali Ozan Balcı, Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur” dedi.

 

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, şunları söyledi:  Devlet ve millet olarak bütün insanların yaşamlarını kolaylaştırmak, hayatlarına değer katmak, değer üretmek, meselelerin farkında olabilmek bizim görevimiz. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir geleneğin mensupları olarak bizler, engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya ve onların yaşamlarını kolaylaştırmaya azami önem göstermeliyiz. Fiziki engelleri kaldıramıyorsak bile, kalplerdeki engelleri ortadan kaldırmak suretiyle engellilerimizin de toplumumuzun bir parçası olduğu gerçeğinin idrak edilmesi, sorunların daha hızlı çözülmesine katkı sağlayacaktır. Devletimizin sosyal politikalar anlamında engellilerimize yönelik sunduğu; ekonomik, eğitim, sağlık, sosyal, spor, sanat, kültür ve rehabilitasyon hizmetleri dünyaya örnek olabilecek niteliktedir. Bunlar engellilerimiz ve aileleri adına çok sevindirici uygulama ve çalışmalardır.”

 

ENGELLİ VATANDAŞLAR VE AİLELERİ İÇİN GÜZEL PROJELER HAYATA GEÇİRİLİYOR

“Bizler de engellilerimizin problemlerini kendi problemimiz olarak görüyor ve çözümü için hep birlikte çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımız ve aileleri için Tokat'ta çok güzel projeleri hayata geçiriyoruz. İçerisinde Çocuk Evleri Sitesi, Gündüzlü Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Aile Danışma Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Cami ve Voleybol ve Basketbol Sahası gibi donatılarıyla Tokat’ımıza yaraşır Sosyal Hizmetler Kampüsümüzün temelini attık. Yine hafif, orta ve ağır her türlü engelli çocuklarımız için hem özel eğitim meslek hem özel eğitim uygulama okulu olacak Özel Eğitim Kompleksi kazandırıyoruz. Öğrencilerimiz anaokulundan ilkokula, ortaokuldan liseye her kademede eğitimlerini burada alabilecekler. Sosyal Destek Hızır Tokat projemizle de engellilerimizin her zaman yanındayız. Engelli kardeşlerimizin, önlerindeki fiziki-sosyal engeller kaldırıldığında ve kendilerine imkan sağlandığında, spordan sanata, eğitimden ticarete, siyasetten iş dünyasına kadar hayatın ve yaşamın her alanında sergiledikleri üstün gayret ve başarılarına, azim ve kararlılıklarıyla; Devletimizin ve milletimizin onlara olan desteğine ve güvenine fazlasıyla karşılık verdiklerine, hepimiz şahit oluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle engelli dostu bir Vali olarak, tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, devletimizin sunduğu bütün imkânlarla yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, kendilerine ve ailelerine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyor, esenlikler diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki