VATANDAŞA JEST ESNAFA YÜKLENEMEZ

VATANDAŞA JEST ESNAFA YÜKLENEMEZ

MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut SS.11 No'lu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret ederek, üniversite hattında çalışan minibüsçü esnafı ile bir araya geldi. Ziyarete dersine çalışarak geldiğini belirten Milletvekili Bulut, sorunları bildiğini ve çözüm odaklı çalışarak minibüsçü esnafının rahatlaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Bulut, “Vatandaşa jest yaparken esnafın sırtına yük yüklemek yanlıştır” dedi.

26 Eylül 2018 - 10:50 - Güncelleme: 26 Eylül 2018 - 10:52


Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut beraberinde MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, MHP Tokat İl Genel Meclisi Üyesi Veli Gökyıldız ve partililer ile birlikte SS. 11 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Kemal Bay ve üyeler ile birlikte sohbet ederek minibüsçü esnafının sorunları hakkında bilgi sahibi olduğunu ve bu sorunların çözümü için gerekli mücadeleyi parti olarak sergileyeceklerini ifade eden Milletvekili Bulut, çözüm önerilerini paylaştı. MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan'ın da görüşlerini ifade ederek parti organlarının çözüm noktasındaki duruşunun net olacağını ifade etmesi kooperatif üyelerini memnun ederken, Kooperatif Başkanı Kemal Bay tüm üyeleri adına yanlarında oldukları ve sorunlarının çözümü için mücadeleden kaçınmadıkları için Milliyetçi Hareket Partisi heyetine teşekkürlerini iletti.

“PARTİ OLARAK YANINIZDAYIZ”
SS 11 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Kemal Bay ve üyelerini ziyareti esnasında açıklamalarda bulunan MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut, dersine çalışarak geldiğini ve minibüsçü esnafının sorunlarını bildiğini belirterek, taşıma ücretinin asgari olarak 2.20 TL civarında olmasının elzem olduğunu ifade etti. Milletvekili Bulut açıklamalarının devamında; “sizlerin minibüs esnafı olarak yaptığınız hizmet aynı zamanda bir kamu hizmetidir. Sorunlarınızın farkındayız. Çözüm önerileri ve destek sözü ile geldik. Mazot 3.70 TL iken bir biniş ücreti 1.50 TL idi. Şu anda mazot 6.50 TL rakamlarına kadar çıkmış pozisyonda iken sizlerin taşıma ücreti öğrenci başına yine 1.50 TL. Bu konuda iyileştirme anlamında sizlere teklif edilen rakamların tatmin edici olmadığını biliyorum. Günümüz şartlarında bir kişinin taşıma ücretinin 2.20 TL civarında olması lazım ki sizleri kurtarsın. Bu konuya farklı çözümler getirmek şart. Devlet tarafından yolcu başına destekleme gerekiyor ise düşünülmeli ve uygulanmalıdır. Bir diğer yöntem ise sizlerden alınan aidat paralarından feragat edilerek yükünüz hafifletilebilir. Şu anda bir simit parasına yolcu taşıdığınızın farkındayız. Bu konunun mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Milletvekili olarak ben, İl Başkanımız Onur Çalışkan bey ve 10 kişilik Belediye Meclis Üyesi kadromuzla sizlerin yanındayız. Sizler hakkınızı alana kadar bizler mücadele edeceğiz. Vatandaşa jest esnafın sırtına yüklenemez” ifadelerini kullandı.

“TOKAT HEPİMİZİN, SORUN HEPİMİZİN”
Konu hakkında görüşlerini belirten MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan ise kendileri ile irtibat halinde olunmasını ve konunun takipçisi olacaklarını ifade etti. Çalışkan açıklamalarında; “Milletvekilimiz Yücel Bulut bey konu hakkında detaylı olarak paylaşımda bulundu. Esnafın ne kadar zor günler geçirdiğinin ve ayakta kalma mücadelesi verdiğinin hepimiz farkındayız. Sizlerin yaptığı hizmetin öneminin bilinmesi ve emeğinizin karşılığını almanız için bizler bugün burada sizlerin yanındayız. Şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. Sizler bu sorunu yaşarken bir kez dahi probleminizin çözümü için partimize müracaat etmediniz. İktidarın yaptırım gücü ve çözüme yönelik girişimleri tek başına yeterli olmayabilir. 10 kişiden oluşan Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Grubu partimizin çözüm önerileri dâhilinde çalışma yaparak haklarınızı sonuna kadar alabilmeniz için mücadele etmeye her zaman hazırdır” dedi.

“HAZİRAN EYLÜL ARASI MİNİBÜSÇÜ HEPTEN BİTİK”
SS 11 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Kemal Bay ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek MHP heyetine teşekkür etti. Başkan Bay konuşmasında; “bizler minibüsçü esnafı olarak zaten zor durumda idik şimdi daha zor durumdayız. Mazot 7.00 TL'ye dayandı. Üyelerimizin araçlarının hepsinin kredi borcu var. Borçlarımızı ödeyemez hale geldik. Hepimizin 40'ar 50'şer Bin TL Esnaf Kefalet borcu var. Arabalar modelli isteniyor. Seneye 2008 model araçlar kabul görmeyecek. Ankara'da hala 90 model Magirus ile esnaflık yapan şoför arkadaşlarımız var. Arabalarımız bakımlı ve konforlu olmasına rağmen sözleşme gereği yenilemek durumunda kalıyoruz. Bu da bizim borç yükümüzü artırıyor. Aidatlardan dolayı belimiz zaten bükülmüş durumda. Bir simit parasına yolcu taşıyoruz. Kampüs hattı gidiş geliş 32 km. İyileştirme anlamında belediyenin aklından geçen rakamın 1.75 TL civarında olduğunu biliyoruz. Ama bu rakam bu şartlar altında bizi kurtarmıyor. Simit bile bizim taşıma rakamlarımızın üstüne üç kere zam aldı. Sizlerin de yardımı ve destekleri ile bu konuya bize nefes aldırıcı bir çözüm üretilmesini istiyoruz” dedi. 

2018/09/2018-09-26-10-52-02.jpg
2018/09/2018-09-26-10-52-16.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necati
    1 yıl önce
    Şehirde yaşanan toplu taşımayı birde kent insanından sorsaydınız.Önce toplu taşıma kul***mayı deneyip daha sonra bu konuda açıklama yapsaydınız.Kentin temel sorunlarından birisi toplu taşımadır.Hiç tipide,yağmurda ve rüzgarda durakta otobüs beklediniz oldumu?İnsanlar niçin bu şehirde özel araç kul***mayı tercih ediyor dersiniz?Hızlı ve kaliteli bir toplu taşıma hizmeti olmadığı için.Sizin açıklamalarınız sermaye sınıflarını tatmin edecek halkın sorunlarına yabancı bir açıklama.Zaten toplu taşımanın baş sorunu bu hizmetten yerel yönetimlerin çekilmiş olması ve sermaye güçlerinin insiyatifine terkedilmiş olmasıdır.Bu noktadan hizmet çıkmaz.Çünkü doğal olarak bu işe sermaye yatıran sınıflar karlarını artırma hesabı yapacaklar.Toplu taşıma kalitesini gençlerin yaşlılara yer göstermelerini yaygınlaştırarak çözemessiniz.Kul***ım a***larını ve konforu artırmayı hedeflemek gerekir.Maalsef bu konuda stk yada siyasi parti temsilcilerinin bir açıklamalarına tanık olmadık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina