Vatandaşlarımızdan istirhamımızdır

Vatandaşlarımızdan istirhamımızdır

Vicdan Hareketi Derneği Genel Başkanı Mahmut Delen Dernek adına yaptığı açıklamada Türkiye’de ki Sivil Toplum Örgütlerinin ilgilenmesi gerek konulara değinde. Delen, açıklamasında “Vatandaşlarımızdan istirhamımızdır” başlığını kullandı.

10 Haziran 2019 - 10:58

Tokat Vicdan Hareketi Derneği adına Genel Başkan Mahmut Delen Türkiye’de ki Sivil Toplum Örgütleri hakkında yazılı bir açıklama yayınladı. Vatandaşlarımızdan istirhamımızdır başlığıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 

Türkiye'deki hiçbir sivil toplum örgütünün çalışma sistemi, birilerinin sözlerini tekrar etmek biçiminde temayüz etmemelidir. Türkiye'deki en ufak çaptaki sivil teşekkülün mesuliyeti, cihanşumül olmak mecburiyetindedir. Bu toprakların insanlık adına ifade ettiklerini, gündelik siyasete izafe ederek sorumluluklarımızdan kurtulamayız.

 

Bu ağır yükü omuzlanmayan sivil teşekküllere üye olmayınız. Şayet üye olmuş iseniz, bulunduğunuz yerin ıslahı için mücadele veriniz.

 

Hollanda'da bir senede 6 bin 585 kişinin  ötenazi ile hayatına son vermesi, Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

 

Akdeniz'de boğulan mülteci bebekler, Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

Avustralya'daki çocuk istismarı vakaları, Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

Paris'te yalnız başına ölen yaşlı insanların çaresizliği, Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

Amerika'daki "homeless"lar Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

Yalnız Doğu Türkistan, Suriye, Yemen, Afganistan, Irak, Pakistan, Myanmar, Kosova, Bosna Hersek değil "dünyanın en mutlu insanları burada yaşıyor" denen ülkelerde hayatını anlamsız bularak intihara sürüklenen insanların derdi de Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

 Her türlü ayrımcılık, sömürü, terörizm,  Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

Antidepresanların kullanılış biçimi, soyu tükenen hayvanlar, kuruyan Aral Gölü, küresel ısınma, teknolojik alet atıkları, Türkiye'deki sivil teşekküllerin gündemi olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....