Vefa Sosyal Destek 24 saat hizmette

Vefa Sosyal Destek 24 saat hizmette

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gurubu Tokat ve ilçelerinde 24 saat vatandaşa hizmet veriyor.

25 Mart 2020 - 12:44

Tokat'ın Niksar ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşların günlük ihtiyaçları, Kaymakamlık bünyesinde kurulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" ekiplerince karşılanıyor. Söz konusu çalışma kapsamında oluşturulan ekipler, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge sonrasında evlerinden çıkmaması istenen 65 yaş üstü birey ve kronik hastaların, belirlenen numaralara gelen çağrılarını değerlendiriyor. Talep edilen ihtiyaçlara cevap veren ekipler, market, eczane ve benzeri ihtiyaçları evlere götürerek teslim ediyor

 

 

Yeşilyurt’ta devrede

Tokat’ın Yeşilyurt İlçesinde Vefa Sosyal Destek Gurubu 24 saat vatandaşların hizmetinde. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılması üzerine, bu vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının giderilmesi maksadıyla Yeşilyurt Kaymakamlığı başkanlığında ilçede paydaş kurumların katılımıyla Vefa Sosyal Destek Projesi hayata geçirildi. 65 yaş üzerinde ve/veya kronik hastalığı olup temel ihtiyaçlarını karşılatacağı kimsesi bulunmayan vatandaşlar 155 ve 156 numaralı telefonlara taleplerini iletebilecekler. İlçede bu vatandaşların taleplerini giderecek vefa destek saha ekibi oluşturuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”