Vefa Sosyal Destek yardıma koşuyor

Vefa Sosyal Destek yardıma koşuyor

Türkiye’de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu’ Tokat’ta 7/24 mesaiye devam ediyor

28 Mart 2020 - 13:48

Çin’in Wuhan kentinden başlayıp tüm dünyayı saran koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye’de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından  temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu', gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Tokat merkez ve ilçelerde Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarının sürdürüyor.

 

 

YEŞİLYURT’TA ‘VEFA’ MESAİSİ

Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait Baytok, başkanlığında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, İlçe ve köylerde sokağa çıkması sınırlandırılan kimsesi olmayan yada yalnız yaşayan vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Kaymakam Baytok ayrıca yaşlıların evde kalması gerektiğini belirterek; “Kıymetli büyüklerimiz bu toplumun sizin hayat tecrübenize ve evlatlarınıza vereceğiniz tavsiyelerinize ihtiyacı var. Lütfen evde kalalım” dedi.

 

REŞADİYE’DE ÖRNEK UYGULAMA

 

Reşadiye Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı işbirliği ile faaliyet gösteren 'Vefa Sosyal Destek Grubu' ekibince sokağa çıkma yasağı bulunan dezavantajlı vatandaşların kendi talepleri haricinde Kaymakamlık tarafından hazırlanan sebze-meyve paketlerini dağıttı. İlçe Kaymakamı Hülya Yavuz, tüm kurumların koronavirüse karşı iş birliği içinde çalıştığını ifade ederek; "Yaşlılarımız evlerinden çıkmasın diye bizler dışarıda onlar için varız. Evde kaldıkları süreçte her türlü ihtiyaçlarına koşuyoruz ve koşmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri olan, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız çekinmeden 155, 156 numaralı telefonları arasın. Günün hangi saati olursa olsun fark etmez. Bizler buradayız ve onlar evde kalsın, hayat bulsun, sağlıklı olsunlar diye ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İlçemizin dört bir yanından gelen telefonlara bakan yetkili arkadaşlarımız ilgili birimleri harekete geçiriyor ve ihtiyaç listeleri sahiplerine ulaştırılıyor. Bu salgını hep birlikte yeneceğiz" ifadelerini kullandı.

 

ZİLE’DE  DURUM

 

Zile İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz  Başkanlığında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu

65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların bizzat evlerine gidilerek ihtiyaçları gideriyor.

Evde kalmanın vatandaşlar ve sevdiklerinin sağlıkları İçin hayati derece de önemli olduğuna vurgu yapan Kaymakam Akyüz, 24 saat hizmette olduklarını söyledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI