Veresiye defterleri satışa çıkarıldı

Veresiye defterleri satışa çıkarıldı

Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, dayanışma kültürünü arttırmak ailelerin refahına katkı sunmak amacıyla Tokat’ta veresiye defterlerini satışa çıkarttıklarını duyurdu. Tokat halkından kampanyaya destek istedi

07 Ocak 2020 - 10:45 - Güncelleme: 08 Ocak 2020 - 15:32

Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, Osmanlı geleneği olan veresiye defteri uygulamasına yönelik bir çalışma başlattı. Böylece ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkı sunması amacıyla Tokat’ta veresiye defterleri satışa çıkartıldı.

Konu ile ilgili Tokat İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’den de görüş aldıklarını aktaran Bakkallar Odası Başkanı Şaban Kaya, esnaf-vatandaş ilişkisini güçlendirmek, huzuru arttırmak amacıyla Anadolu’nun mayası olan Tokat’ta bir dayanışma örneği sergileyeceklerini ifade etti.

Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, “Tokat halkından istirhamımız; Mahallelerindeki aç çocuk kalmaması için, ailelerin refahı için, bizimle irtibata geçmelerini istiyoruz. Tüm Tokatlı hemşerilerimize güveniyoruz. Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası  olarak tüm veresiye defterlerini satışa çıkarttık. Tüm Tokatlıları davet ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina