Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor

Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor

Öz Sağlık-İş sendikası Tokat İl Başkanı Faruk Çevik , performans ücretinin sadece memur çalışana ödendiğini, tüm sağlık işçilerinin de bu süreçte unutulmaması gerektiğini belirtti.

31 Mart 2020 - 12:57 - Güncelleme: 02 Nisan 2020 - 21:40

Sağlık çalışanlarının performans ücretlerinin tavandan ödeneceğinin açıklanmasını olumlu bulduklarını ama performans ücretinin sadece memur çalışana ödenmekte olduğunu oysaki sağlık çalışanlarının sadece memurlardan ibaret olmadığını ifade etti.

 

 

Sağlık çalışanları bir bütündür diyen Çevik , açıklamasına şöyle devam etti: “Sağlık çalışanlarımız Korona virüs (Covid-19) salgınıyla her türlü riske rağmen sorumluluk bilinciyle hayatlarından ödün vererek yaptığı fedakâr mücadeleyle gurur kaynağımız olmuşlardır. Bu mücadele de bütün risklere rağmen emeğini esirgemeyen sağlık çalışanlarının performans ücretlerinin tavandan ödeneceğinin açıklanması tebrik edilmesi gereken bir durum. Performans ücreti sadece memur çalışana ödenmektedir. Oysaki sağlık çalışanları sadece memurlardan ibaret değildir. Çalışanların ve hastaların güvenliğini sağlayan güvenlik görevlilerini, hastalarla ilk muhatap olan kayıtlarını yapan tıbbı sekreterleri,hastaların tüm işlemlerinde yardımcı olan hasta yönlendirme ve taşıma personelleri, hasta odalarını temizlerken her türlü enfeksiyon riski ile karşı karşıya olan temizlik işçileri, hastaların bakımı ve temizliğini yapan bakım işçileri, başta üniversiteler olmak üzere çalışan hemşire ve sağlık işçileri, hastanenin bakımı, tamiri ile ilgilenen teknik servis işçileri, gece gündüz demeden personel ve hastaların yemeğini çıkarıp servis eden yemekhane personelleri,  ADSM ve hastanelerde çalışan klinik destek işçileri ve her türlü olumsuz şartlarda ekip arkadaşları ile birlikte hastalara müdahale eden ve naklini yapan Ambulans şoförlerini kısacası tüm sağlık işçileri bu süreçte unutulmamalı. Sağlık çalışanları bir bütündür.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI