YAĞMURLU’DA TÜBİTAK FUARI

YAĞMURLU’DA TÜBİTAK FUARI

Eğitim öğretim yılının sonlarına doğru gidilirken hemen her okulun geleneksel hale getirdikleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları açılmaya devam ediyor.

13 Mayıs 2019 - 11:09

Tokat merkeze bağlı Yağmurlu Köyü’ndeki Yağmurlu Ortaokulu’nda dün sergi açılışı töreni vardı.   Okul Müdürü Mesut Polat, gerçekleşen etkinliği dair bilgilendirmesinde “Yağmurlu Ortaokulu olarak bu yıl 02 Mayıs 2019 tarihinde 5.’sini yaptığımız TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında öğrencilerimizin öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireyler yetişmesini hedefledik. TÜBİTAK ve okulumuzun işbirliğiyle öğrencilerimiz ve danışman öğretmenler gözetiminde 12 projeyi sergiledik.” dedi.

 Sergilenen 12 proje şunlar oldu:

            “1) Eratoshenes Kalburu / 2) Pick Teoremi / 3) Jenga / 4) Dilin Tat Alma Bölümlerini Kodlama ile Öğreniyorum / 5) Kirliliği Fark Et / 6) İl İl Türkiye’de Tarih ve Doğa / 7) Sosyal Çarkı / 8) Güneş Sistemi Modeli / 9) Ay’ın evreleri modeli / 10) Amasya Planetaryum (Gezegen evi) Gezisi ve Tanıtımı / 11) Ortaokullarda Temizlik ve Hijyen Anketi / 12) Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Tanıtımı”

ANA SINIFI SERGİSİ

Okul Müdürü Mesut Polat TÜBİTAK 4006 bilim fuarımızın açılışından sonra anasınıfı sergisi açılışının yapıldığını bildirdi. Açılışa katılan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Adsan, Gökdere Jandarma ve Trafik Karakolu Komutanına, bölgedeki okul müdürlerine ve Tokat’tan katılan misafirlerine teşekkür etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI