>
YARALI KARACA TEDAVİYE ALINDI

YARALI KARACA TEDAVİYE ALINDI

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde vahşi hayvanlar tarafından saldırıya uğrayan karaca tedaviye alındı.

03 Mayıs 2021 - 09:41

Tokat’ın Başçiftlik ilçesine bağlı Kızılcabayır mevkiinde vahşi hayvanların saldırdığı karaca kalça kısmından ağır bir şekilde yaralandı. Vatandaşlar tarafından bulunan karaca Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Niksar ilçesine getirildi.

 

Buradan da Tokat Hayvanları Koruma Birliğine ait Hayvan Ambulansına alınan karaca il merkezine tedavisinin yapılacağı veteriner hekime ulaştırıldı. Tokat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı ile birlikte Veteriner Hekim Şeyma Şahin karacaya müdahale etti. Köpeklerin saldırısı sonucu derin yaraların oluştuğu karacaya dikiş atıldı. Karaca’nın tedavisinin tamamlanmasının ardından yeniden doğaya bırakılacak.

 

VETERİNER: CİDDİ YARALANMIŞ

Veteriner Seyit Sami Karyağdı, “Bugün bir tane karaca hastamızla ilgili bilgi geldi. Vahşi hayvan saldırısına uğradığını düşünüyoruz. Onla ilgili Doğa Koruma milli Parklar ekiplerimiz hayvanımızı bize getirdiler. Kliniklerimizde veteriner hekimi arkadaşlarımız tarafından şuan ilk müdahalesi gerçekleştiriliyor. Daha sonraki durumu ile ilgili bilgilendirmeleri yine yaparız. İlk müdahalesini gerçekleştireceğiz. Tekrardan Doğa Koruma üzerinden de genel yaşam alanına salınmasını sağlayacağız. Şuan için erken bir şey söylemek güç ama ciddi yaraları var. Onunla ilgili yara tedavilerini tam yaptıralım, hekim arkadaşımız baksın, dikişlerini gerçekleştireceğiz. Görüntü itibari ile derin yaraları var ama hayati durumunu sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

HABER: Dursun Ekrem ER

2021/05/2021-05-03-09-44-42.jpg
2021/05/2021-05-03-09-44-46.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı