google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Yarı değerli taşta markalaşma süreci

Yarı değerli taşta markalaşma süreci

8 çeşit yarı değerli taş çıkartılan Tokat, markalaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Uluslar arası Taş Şenliği hazırlıkları bir yandan sürerken bu taşlar hem istihdama hem de turizme katkı sunacak

11 Kasım 2020 - 19:15

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesi’ni ziyaret etti.


Milli Eğitim Bakanlığı, OKA ve İŞKUR destekleriyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan yarı değerli taşların takı ve tesbih olarak işlendiği Kuyum Atölyesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, atölyenin moda, renk, dizayn anlamında da geliştirileceğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Hem istihdama hem de Tokat’ın kültür turizmine katkı sağlayarak Tokat’ı yarı değerli taşlar merkezi haline getireceğiz. 


İki yıl içerisinde inşallah Tokat’ta Uluslararası Taş Şenliği ve Taş Sempozyumu düzenlemeyi planlıyoruz. Tokat taşlarıyla marka şehir olacak. Bu sayede bu atölyede çalışan vatandaşlar hem aile bütçesine katkıda bulunacak ve hem de bu yeraltı değerimiz ekonomiye kazandırılmış olacak. Tokat, yarı değerli taşlar bakımından en zengin illerden biri. İlimizde 8 çeşit yarı değerli taş çıkıyor.” dedi. 


Ziyarete İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0