Yasağı delen mekan kapatılacak

Yasağı delen mekan kapatılacak

Salgın süresinde faaliyet alanlarını değiştiren ancak ‘yasağı delerek’ eski faaliyetlerine devam eden gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, gece kulübü gibi mekanlar kapatılacak

22 Eylül 2020 - 11:58

Tokat’ta yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) önlemleri kapsamında faaliyetlerine kısıtlama getirilen gazino, pavyon, meyhane, bar, birahane, taverna, disko ve benzeri yerler için kafe, restoran, lokanta vb. olarak faaliyet göstermek istemeleri durumunda işyeri ruhsatları kaymakamlıklar denetiminde ilgili belediyeler tarafından değiştirilebilecek. Salgın süresinde faaliyet alanlarını değiştiren ancak ‘yasağı delerek’ eski faaliyetlerine devam eden gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, gece kulübü gibi mekanlar kapatılacak.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘umuma açık istirahat ve eğlence yerleri’ konulu genelge gönderdi. Tokat İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, faaliyetleri geçici süreyle durdurulan gazino, pavyon, meyhane, bar, birahane, taverna, disko ve benzeri yerlerin faaliyetlerine ilişkin yeni bir karar aldı. Ana faaliyet konusu gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, ana faaliyet konusunu değiştirerek kafe, restoran, lokanta ve benzeri işletmeye dönüşebilecek. İstemeleri durumunda işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik kapsamında eski ruhsatları iptal edilip, yeniden ruhsatlandırma işlemi yapılacak. Genelge uyarınca, salgın süresinde faaliyet alanlarını değiştiren ancak ‘yasağı delerek’ eski faaliyetlerine devam eden gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, gece kulübü gibi mekanlar kapatılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta intihar girişimi
Tokat’ta intihar girişimi
Muhtar cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı
Muhtar cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı