Yasal takip başladı

Yasal takip başladı

Tokat Belediyesi sosyal medya hesabı taklit edilerek yapılan ‘sokağa çıkma yasağı’ paylaşımı ile bazı asılsız benzer paylaşımlar için yasal takip başlatıldı. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kamuoyu bilgilendirmesi yaparak bu haberlere itibar edilmemesini istedi

27 Mart 2020 - 13:36

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, sosyal medyada çıkan asılsız haberlere karşı vatandaşları uyardı. Korona virüs salgını nedeniyle aslı olmayan haberlerin halk arasında yayıldığını, bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Eroğlu, sosyal medya hesabından bilgilendirme mesajı yayımladı.

 

Başkan Eroğlu mesajında; “Dün sosyal medya platformlarında dolaşan ve Belediyemizin sosyal medya hesabından yapılmışçasına oluşturulan sahte bir görsel ile şehrimizde sokağa çıkma yasağı getirildiği, çıkanlara yaptırım cezası uygulanacağı ve şehrin helikopter ile dezenfekte edileceği bilgisi vatandaşlarımız arasında yayılmaya başlamıştır. Yine ek olarak belediyemizin çok sayıda işçi alımı yapacağı haberleri de sosyal medya oluşumlarında paylaşılmaktadır. Siz hemşehrilerimizi yanlış bilgilendiren, galeyana getirmeye çalışan, kurumumuzun itibarını zedeleyen bu ve buna benzer sosyal medya paylaşımlarına itibar etmemenizi, bu hususların uzaktan yakından gerçekle bir alakası olmadığını özellikle belirtiriz. Kaldı ki bunu yapan sosyal medya hesaplarıyla ilgili de yasal takibatlara başlanmıştır. Gerçek bilgiler için kamu kurumlarımızı takip edebilirsiniz. Tüm hemşehrilerimize sağlıklı, iyi günler dileriz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI