Yatırımcıya imkan sağlamak görevimiz

Yatırımcıya imkan sağlamak görevimiz

Tokat merkez nüfusunun yılda 4-5 bin arttığına ve şuan 155 bin nüfusa ulaşıldığını söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,10 yılda sayının 200 bine ulaşacağına dikkat çekerek “Şehri bu artışa göre planlamak zorundayız. Belediye olarak yatırımcının Tokat’a gelmesi konusunda girişimlerde bulunabiliriz. Bu şehri tanıtmak, yatırımcıya imkan sağlamak görevimiz” dedi

06 Kasım 2019 - 10:40

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ‘Mahalle Buluşmaları’ programı kapsamında ziyaret ettiği Çay Mahallesinde vatandaşa ücretsiz düğün salonu sözü verdi, 2020 yılında bunun için adım atacaklarını söyledi. Alt yapıya yönelik doğalgaz taleplerini de 2020’de tamamlayacaklarını söyledi

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ‘Mahalle Buluşmaları’ programı kapsamında 30 sokağı 4 büyük caddesi olan, 3 bin 115 nüfuslu Çay Mahallesini ziyaret etti. Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Eroğlu’na belediye başkan yardımcıları, teknik ekibi ve Çay Mahallesi Muhtarı eşlik etti. Tokat’ta 42 mahalleden bugüne kadar 13’ünü ziyaret ederek inceleme yaptığını söyleyen Eroğlu, 2020 yılının yol haritasının böylece belirlendiğini ifade etti.

ÜCRETSİZ DÜĞÜN SALONU MÜJDESİ

Çay Mahallesinin altyapı anlamında doğalgaz talebinin olduğu bölümlerin önümüzdeki yıl tamamlanması için gayret edeceklerini söyleyen Başkan Eroğlu, mahalleliye ücretsiz düğün salonu sözü de verdi. Bunun için 2020 yılında çalışma başlatılacağı bilgisini verdi.

YATIRIMCI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNABİLİRİZ

Şehre yatırımcı çekmenin büyüme açısından önemli olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şu konuşmayı yaptı: “Nüfus olarak bugün birçok ilçemiz nüfus kaybetmekte iken Tokat Merkezimiz ise nüfus açısından her geçen gün artıyor. Biz göreve geldiğimiz merkez nüfusumuz 138 Bin iken bugün bu sayı 155 Bini buldu. Yılda 4-5 bin nüfus artışı var. Bu şehir 10 seneye kalmaz 200 Bini bulacaktır. Bizlerde şehri bu artışa göre planlamak zorundayız. Yatırımcıların gelmesi konusunda belediye olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Belediyeler fabrika açamaz ancak yatırımcının gelmesi, fabrika açacak kişilerin Tokat’a gelmesi noktasında girişimlerde bulunabiliriz. Bu şehri tanıtmak, onları buraya getirmek, onlara imkânlar sağlamak bize düşen görevdir. Son 5 yıl içerisinde 3 Bine yakın insanımız istihdam edildi. 7 Tane yeni fabrika açıldı ve bugün OSB’de 5 bine yakın insanımız çalışıyor. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu çalışan sayısını 10 Bine çıkarmaktır. Halk Günü toplantılarımızda öne çıkan en önemli konu iş konusudur. Bütün bunlara cevap bulmamız lazım. Ne kadar çok yatırımcı gelirse Tokat büyür. Şehrin tanıtımı ve turizmi bu konuda çok önemli.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
Camiler ibadete hazırlanıyor
Camiler ibadete hazırlanıyor