Yaya geçidinde Bandolu farkındalık

Yaya geçidinde Bandolu farkındalık

İçişleri Bakanlığı bu yılı ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan etti. Buna dikkat çekmek için Tokat Valiliği, İl Emniyeti ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü farkındalık etkinliği düzenledi. Yaya geçidinden bando takımı geçiş yaptı

14 Mayıs 2019 - 13:32 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 23:16

İçişleri Bakanlığı bu yılı ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan edildi. Tokat Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü Trafikte yayalara öncelik verilmesi konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali beraberindeki öğrencilerle Cumhuriyet Meydanı'nda yaya geçitleri kullanımına ilişkin etkinlik gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Yüksel Bozkurt, öğrencilere trafik kurallarının hayati önemi ve yayaya öncelik verilmesi gibi konularda bilgi verirken Anaokulu öğrencileri Kırmızı Düdük çalarak trafik kurallarına dikkat çekti. Minikler ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganı eşliğinde kırmızı düdük çaldı. Yaya geçidinden bando ekibinin de geçmesi renkli görüntüler oluşturdu.

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM”

Vali Ozan Balcı; “Bilindiği gibi bu sene, İçişleri Bakanlığımızca yaya öncelikli trafik yılı ilan edildi. Öncelik yayanın öncelik hayatın diyoruz. Ayrıca kırmızı düdük uygulaması da var. Buradaki ana gaye trafik kurallarına uyulmasını sağlamak, yaya geçitlerinde yayalara öncelik verilmesini sağlamaktır. Biz de bu konuda bu projeye destek vermek amacıyla Tokat’ta bir duyarlılık meydana getirmeye çalışıyoruz. Bu farkındalığa Tokat olarak katkı sağlamak istiyoruz. Okullarımızla, trafik polislerimizle ve halkımızla beraber öncelik yayanın öncelik hayatın diyerek projeye destek veriyoruz. Burada çok güzel bir etkinlik oldu. Hatta karşıdan karşıya bando ekibi bile geçti. Yani yaya geçitlerinde bando bile geçebilir. Buradan Tokatlı hemşerilerime şunu söylemek isterim. Trafik kurallarına uymamız lazım, yayaların öncelik hakkı vardır. Özellikle yaya geçitlerinde yaya yola adımını attığı anda araçların durması lazım. Bütün temennimiz herkesin trafik kullarına uyması ve herkesin trafikte birbirine saygılı olması. Biz herkesin kurallara uyduğu bir Tokat istiyoruz. Bunun için de çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah.”

VİDEO

https://youtu.be/76LnEb1C71Q

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x