Yaya geçitlerine ikonlu uyarı

Yaya geçitlerine ikonlu uyarı

Tokat’ta yaya geçitlerinde yayalara öncelik sağlanmasına dikkat çekilmesi amacıyla yaya geçitlerini daha görünür hale getirecek insan figürlü ‘Önce Yaya’ ikonları yerleştirilmeye başlandı

15 Mayıs 2019 - 11:03

İçişleri Bakanlığı bu yılı ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan etti. Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ise yaya geçitlerini daha görünür hale getirmek için harekete geçti. Belediye işbirliği ile yaya geçitlerinin önüne insan figürlü ‘Önce Yaya’ şablonları yerleştirildi.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla İllere bir genelge gelmişti. ‘Öncelik yayanın, öncelik hayatın’ projesi kapsamında. Belediye Başkanlığımızla görüştük. Yaya geçitlerini daha görünür hale getirmek için sürücülerimizi ikaz etme anlamında yaya geçitlerimizin önüne insan figürü koyarak sloganımızı attık. Bunu gören sürücülerimiz daha dikkatli olacak. Bütün yaya geçitlerimizde bu çalışma yapılacak. Şuan başladı” dedi. Topaloğlu, sürücülerin artık yaya önceliği konusunda daha duyarlı olduğunu belirtti.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Yüksel Bozkurt da çalışmaları yakından takip etti. Bozkurt şehir genelinde tüm yaya geçit noktalarına belediye ekiplerince çalışma yapılacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA