Yaylada kaybolan Evrim’i köy korucuları da arıyor

Yaylada kaybolan Evrim’i köy korucuları da arıyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz Salı günü sabah saatlerinde evlerinin önünden kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim Atış'ı arama çalışmaları sabah 06.00’da tekrar başladı. Aramalara Tokat İl Jandarma Komando ekipleri, Turhal İlçe Jandarma ekipleri, AFAD, UMKE ve gönüllü köy korucuları destek veriyor

12 Temmuz 2018 - 01:06

Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyü Çayır mevkii yaylasında meydana gelen olayda Dilek-Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Evrim (3,5), sabah saatlerinde hayvanları suya götürmek için evden ayrılan babaannesi Satı Atış'ın peşine düştü. Hayvanlarıyla ilgilenirken torununu fark eden babaanne minik Evrim’i eve bırakarak tekrar hayvanlarının yanına döndü. Bir süre sonra eve dönen Satı Atış, torununu evde bulamayınca durumu komşulara haber verdi. Jandarma’ya kayıp ihbarı verilmesiyle olay yerine ekipler geldi. AFAD’ın da devreye girmesiyle arama başlatıldı.

Gün boyu Yaylada yapılan aramalar bir sonuç vermedi. Havanın kararmasıyla ara verilen çalışmalara Jandarma ve AFAD ekipleri sabah saatlerinde tekrar başladı. 

Yenisu köyü Çayır mevki yaylasında sabah saat 06.00’da tekrar başlatılan aramalara Tokat AFAD ekiplerinin yanı sıra Tokat İl Jandarma Komando ekipleri, Turhal İlçe Jandarma ekipleri, UMKE ve gönüllü köy korucuları destek veriyor. Öte yandan Turhal İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer de bölgeye giderek arama çalışmalarını yakından takip ederken aileyle görüştü. 

Ailenin çok üzgün olduğunu ve konuşacak durumda olmadığını ifade eden Yenisu Köy Muhtarı Ali Güneş, Evrim’in ailesiyle komşu olduklarını belirtirken aramaların sürdüğünü söyledi.

Turhal’a 31 kilometre uzaklıktaki Yenisu köyünün 2 yaylası bulunuyor. Minik Evrim’in kaybolduğu Çayır mevki yaylası, 160 haneli ve bin 600 nüfuslu köye yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

HABER-FOTO: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"