Yazara veto iddiasına yanıt gecikmedi

Yazara veto iddiasına yanıt gecikmedi

Türkiye Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Tokat Kitap Fuarında düzenleyeceği imza gününün AK Parti Milletvekili Özlem Zengin’in talimatıyla iptal edildiğini öne sürdü. İddialara yanıt veren Milletvekili ise “Talimat vermedim” dedi

07 Ekim 2019 - 10:52

Tokat Belediyesi 3. Kitap Günleri kapsamında 6 Ekim Pazar günü (dün) düzenleyeceği imza günü iptal edilen Türkiye Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, twitter hesabı üzerinden yayınladığı video ile bir açıklama yaparak AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in talimatıyla imza gününün iptal edildiğini iddia etti. Şimşirgil buna gerekçe olarak ise 26 Temmuz tarihinde Türkiye Gazetesi’nde yayınlanan İstanbul Anlaşması ile ilgili köşe yazısını öne sürdü. İddiaya göre Milletvekili Zengin, bu köşe yazısından rahatsız oldu.

ÖZLEM ZENGİN’DEN AÇIKLAMA GECİKMEDİ

Bunun üzerine AK Parti Milletvekili Özlem Zengin de yazılı bir açıklama yaptı. Zengin böyle bir talimat vermediğini söyledi. İşte o açıklama: “Bugün kamuoyuna yansıtılan gerçek dışı bilgilere ve oluşturulmak istenen algıya karşılık;  Kendisiyle daha önce hiç yüz yüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır. Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır. Köşe yazarları nasıl bazı kişiler ve konularla alakalı rahatsızlıklarını ifade etme hakkına sahipse, siyasetçiler de aynı hakka sahiptirler. Ancak kim olursa olsun, değerlendirmelerimi asgari nezaket kuralları içinde yapmaya itina gösteririm; bunu herkesten de beklerim. Bilhassa muhatapları kadınlar olunca, üstenci ve aşağılayıcı bir uslupla konuşmayı tercih edenlerle alakalı olumsuz değerlendirmelerimi TBMM Genel Kurulu dahil her ortamda yaparım. Söylediğim her sözün yaptığım her işin arkasında dururum; söylemediğim sözden yapmadığım işten dolayı muaheze olunmayı da reddederim. Kendilerine, fikirlerine, kelimelerine yeteri kadar güvenmeyen bi-edebler İstanbul Sözleşmesi’ni ya da KADEM’i bahane ederek saldırıyorlar. Aslında onlar için mesele kesinlikle bu değil! Kullandıkları uslup dil hınç dili; bir kesim için AK Parti’ye saldırının yeni maskesi bu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ