VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR
Öğr. Gör. Aydın DEMİR

Öğr. Gör. Aydın DEMİR

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR

16 Ekim 2015 - 10:18

    Vatanını, bayrağını, milletini, devletini sevmek kâmil insan olmanın erdemidir. Vatansız, bayraksız, kalan milletler her şeyini kaybetmiş, şaşkın, muhtaç ve büyük girdap içerisinde, dünyası ve ahreti zindan olmuş, şaşkın insanlardır. Cenab-i Hak hiçbir toplumu bu noktaya düşürmesin. Yara'dan kâinatı insanoğlunun hizmetine sunmuştur. Hayrı ve şerri, iyiyi ve kötüyü bildirerek, akıl- fikir ve feraset vererek yol gösterici önderlerde göndermiştir. Yeter ki insanlar yaradanını bilsin, ona teslim olsun diye.
    Dünya'da en huzursuz toplumlar, İslam coğrafyasında yaşayan milletlerdir. Bu coğrafyada; huzurlu, güvenli, kalkınmış ve insanları mutlu eden, bir devleti işaret edebilmek oldukça zordur. Nedeni etüt edildiğinde; şuanda hiçbir devlet, İslam'ın emrettiği ölçüde yaşam tarzını sürdürememesidir. İslam'da bir ölçü vardır. İman ve ahkâm ilimleri, oda hakiki kaynağından, Ehl-i Sünnet âlimlerinin kitaplarından öğrenilir. Eğer bu yolu terk eder, cahillerin ve sapıkların, bozuk kitaplarına yönelirsen, fitne ve fesadın esiri olursun. Ondan sonra toplum arasında ırkçılık, kavmiyetçilik, aşiretçilik ve bozuk inanış taraftarlıkları ile bir bakılır koca bir devleti meydana getiren toplumlar sendensin, bendensin söylemleriyle kendi kendini imha etmeye başlarlar. Güçlü olan taraftarlar, mazlumları zalimce katlederler. Bu yapılan işlemlerin İslam inancıyla hiçbir konusu bağdaşmaz. Kimim adına niçin, neden bu noktaya bir devlet sürüklenir, idari noktasında olanlarda şaşkındır, idrak edemezler. Haliyle İslam inancı ölçüsünden mahrum, bozuk, itikatlı devletlerin her tarafı ateş çemberi halinde yanmaktadır. İnsanlar mağdur, vatanını terk etmiş, göçebe konumunda, içler acısı bir tablo, vicdanları sızlatmaktadır.
    Bu yapı göz önünde cereyan ederken; güzel ve mübarek ülkemizin bazı yerlerinde, ayrımcılık tohumları sergilenerek, devletimizin, hayat damarları olan asker ve emniyet güçlerine acımasızca saldırılar düzenlenmektedir. Görevlerini yerine getiren vatan evlatlarını, zor durumda bırakmaktadır. Devlet malına ve görevlisine yapılan kötü muamele, bütün ülke insanımızın canını acıtmaktadır. Bunların kim olduğuna bakıldığında, bozuk inanç ve itikatlı, Siyonist zihniyetin uşaklığını yapan, yöre insanlarının hiçbir değerleriyle bağdaşmayan, kandırılmış, cahil yaratıklar olduğu görülecektir. Yakınındaki Suriye, Irak, Afganistan, Libya vb. devletlerin çilesi, zulmü, kendilerine hiç örnek teşkil etmeyecek kadar kör ve sağırdırlar. Onların tek amacı var, ellerine tutuşturulan senaryoyu yerine getirmektir. Verdikleri zarar yine etrafındaki yakınına, akrabasınadır. Akrep misali, isyan ettiğinde kendi kendini zehirlermiş.
    Irkçılık adına (Kürt) çıkıyorsun, onların ekonomik, sosyal, kültürel hak mağdurları olduklarından dem vuruyorsun, sokak hareketleriyle keza hakkını savunduğun masum, gariban insanların malına canına zarar veriyorsun, bu nasıl hak arama, bu nasıl savunma, bunun tek adı var caniliktir, siyonizmin taşeronluğudur.  
    Mübarek Anadolu'nun her ailesinde şehit ve gazi olup her zerresinde kan ve gözyaşı vardır. Bu gün şehit ve gazi torunları olan emniyet güçleri, bu asil milletin mal ve can emniyetlerini, yurt savunmasını canı pahasına yaparken ona kalkan hain eller, top yekûn bu millete zülüm etmiş olur.
    Milletlerin, emniyet güçlerine vermesi gereken değer, vatanı gibi, bayrağı gibi kutsal olmalıdır. Çünkü huzurlu ve güvenli toplumların varlığıyla, devlet oluşur. Unutmayalım.

Son Yazılar