google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
"Yazmacılar Sitesi esnafımızın yaralarını...

"Yazmacılar Sitesi esnafımızın yaralarını saracağız"

Yazmacılar Sitesi’nde Pazar günü yaşanan ve sobadan çıktığı tespit edilen yangında iş yerlerinin yanması sonucu büyük çapta maddi hasar meydana gelirken açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, zarar tespit çalışması yapılarak esnafın yaralarının sarılacağını ifade etti

21 Ocak 2020 - 10:47 - Güncelleme: 21 Ocak 2020 - 12:27

Yeniyurt Mahallesi Yaş Sebze ve Meyve Hali yanında bulunan Yazmacılar Sitesinde 19 Ocak Pazar sabahı saat:05.30 civarında başlayan yangın Tokat Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürülmüştü. İlk belirlemelere göre yazmaların kurutulması için yakılan sobadan çıktığı tahmin edilen yangın, kumaşlara ve boyalara sıçrayarak Yazmacılar Sitesindeki tüm işyerlerinin yanmasına sebep oldu.

Can kaybının yaşanmadığı yangın sonrasında, esnafları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bugün Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri ve Esnaf Odaları Başkanlarıyla birlikte Yazmacılar Sitesindeki esnaflarla görüştü.

Tokat’a değer katan ve yazmacılık sanatını sürdüren esnafların yararlarını biran önce saracaklarını söyleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, tek tesellimiz can kaybı olmamasıdır dedi.

TOKAT’A DEĞER KATAN ESNAFLARIMIZIN YARASINI BİRAN ÖNCE SARACAĞIZ

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Dün sabah 6 civarında başlayan elim bir yangınla uyandık. Şahsım adına halen olayın tesiri üzerimde. Sabah erken saatlerinde başlayan yangın, hepimizi derinden üzdü. Hepimiz birlikte bu yaraları saracağız. Belediyemiz ve diğer kurumlarımızla ortaklaşa elimizi taşın altına koyarak, Tokat’ın sembolü olan, Tokat’a değer katan esnaflarımızın yanlarında olacak, bu işi saracak ve yoluna koyacağız. Tokat yardım edenler, yardım etmeyi sevenler diyardır. Bizler de tüm Tokatlılar olarak burada esnafımın her daim yanında olacağız. Tesellimiz herhangi bir cana bir şey olmamasıdır. Tüm esnaflarımıza geçmiş olsun” dedi.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Esnaf Odaları Birlik Başkanı Fehmi Çankaya, yazmacılar esnafının yaralarını sarmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtirken, Milletvekili Av. Mustafa Arslan ise buradaki esnafları öncelikle acilen bir yere taşıyarak, üretime başlamalarını sağlayacağız dedi.

ESNAFLARIMIZIN ÜRETİME BAŞLAMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Milletvekili Av. Mustafa Arslan yaptığı konuşmada; “Buradaki esnaf kardeşlerimizin yıllardır biriktirdiği, bir araya getirdiği sermayeleri, emekleri bir anda gitti. Yerel yönetim olarak belediyemiz, Merkezi yönetim olarak Cumhurbaşkanımızı temsilen Sayın Valimiz bütün ihtiyaçlarını gidermek için her türlü gayreti sarf ediyorlar. Bizler de yaraları sarmak için bir an önce çalışmalarımıza başladık. Öncelikle buradaki esnafımızı biran önce yeni bir alana taşıyarak, üretime, imalata yeniden başlamalarını sağlamaktır. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın koordinasyonunda bu alanı yenileyerek daha güzel bir çalışma ortamı sağlayacağız. Bu bizim, Tokatlıların boynunun borcudur. Tüm Tokatlılar sizin yanınızda sizinle birlikte” dedi.

TOKAT, DAR-UN NUSRET DİYE ANILIR

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ise; “Mal canın yongasıdır. Burada sadece maddiyat yanmadı, hatıralarda, yaşanmışlıklar da yandı. Hepimiz çok üzüldü. Tesellimiz can kaybı olmamasıdır. Devletimiz milletimiz çok güçlüdür. İnşallah bunu en kısa sürede gidereceğiz. Tokat’ın istihdamına, tanıtımına katkı sağlayan, Tokat’ın en önemli kültürlerinden biri olan Yazmacılık kültürünü yaşatan birer sanatçısınız. Bizler hep beraber bunun üstesinden geleceğiz. Tokat yüzyıllardır Dar-un Nusret, yardımseverler olarak anılmıştır. Tüm Tokatlılar olarak bunun üstesinden geleceğiz. Öncelikle size yer bulacağız, arkadaşlarımız zarar tespiti yapacaklar ve bunları telafi yoluna gideceğiz. Allah’ın izni ile hallederiz. Canınız sağ olsun, devlet millet el ele vererek bunları halledeceğiz. Sizleri açık ve net bir şekilde bilgilendireceğiz, moralinizi yüksek tutun, geçmiş olsun” dedi. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazada ölen polisin kızına hediye ev
Kazada ölen polisin kızına hediye ev
MANDA ÜRETİMİNDE TOKAT 4. SIRADA
MANDA ÜRETİMİNDE TOKAT 4. SIRADA