YELPE KÖY YOLU NEDEN AÇILAMIYOR?

YELPE KÖY YOLU NEDEN AÇILAMIYOR?

20 yıldır muhtarlık yapan ve mührü alınan Dedeli Köyü muhtarı Mustafa Tosun, " 20 yıldır Yelpelilerle sorunumuz yoktu. Buradan geçerlerdi. Son 4 yılda ne oldu da yakın komşumuz olan bu köyle sorun yaşıyoruz?" diye sordu.

07 Kasım 2018 - 12:37

Yelpe Köyü sakinlerinin Dedeli Köyü'ne ait yayla evlerini yakması, hayvan sulaklarını yıkması ve yaylada bulunan ağaçları kesmesi ile başlayan kavga Dedeli Köyü sakinlerinin Yelpe köyü'nü Tokat'a bağlayan yolu kapaması ile daha da büyüdü. Uzun süredir yol için çözüm bulunamaması üzerine İl Özel idaresi Yelpe Köyü için Gümenek'ten yol açmak istedi. Bunun üzerine kavgaya Gümenek sakinlerini de ekledi. Yelpe Köyünü Tokat'a bağlayan yolun Dedeli Köy arazisine ait olması nedeniyle Dedeli Köy sakinleri arazilerine sahip çıkarak Yelpelilere izin vermedi. Aynı şekilde Gümenek Köy sakinleri de Yelpelilere izin vermemesi ortalığı daha da karıştırdı. 20 yıldır muhtarlık yapan ve mührü alınan Dedeli Köyü muhtarı Mustafa Tosun, " 20 yıldır Yelpelilerle sorunumuz yoktu. Buradan geçerlerdi. Son 4 yılda ne oldu da yakın komşumuz olan bu köyle sorun yaşıyoruz. Devletimizin bunu araştırması lazım. Yayla evleri yakılan, ağaçları kesilen, hayvan sulakları yıkılan biziz. Bize ait yayla evlerine neden Yelpeliler böyle bir şey yaptı? Burada suçlu aranıyorsa konuyu baştan sona iyi araştırılması lazım" dedi.

Öte yandan mührü alınan Dedeli Köyü Muhtarı Mustafa Tosun geçen senelerde kendilerine ait olduğunu söylediği meralarında ki yayla evlerine ve ağaçlarına Yelpe köylüleri tarafından zarar verildiğini iddia ederek o yıllara ait fotoğraf yayınladı.

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Kapalı alanda sigaraya ceza
Kapalı alanda sigaraya ceza