YENİ HANIMELİ MERKEZİ TOKİ’YE

YENİ HANIMELİ MERKEZİ TOKİ'YE

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi Gülbaharhatun Hanımelinde İlk Yardım kursu gören 55 kursiyere sertifikalarını verdi. Sertifika törenin de konuşan Başkan Eroğlu, 8 Mart'ta TOKİ Bölgesi olan Doğukent mahallesinde de Hanımeli Kültür Sanat Merkezimizi açacaklarını söyledi.

28 Şubat 2019 - 12:01


Tokat Belediyesi Gülbaharhatun Hanımelinde İlk Yardım kursu gören 55 kursiyer sertifikalarını aldı. Sertifika törenine katılarak kursiyerlere sertifikalarını veren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaptığı konuşmada Hanımeli merkezlerinde bugüne kadar 123 kurs açıldığını ve 3 bin 190 kişinin de bu kurslara katılım sağladığını ifade etti. Başkan Eroğlu, “Değerli dostlar, evet hanımeli kültür sanat merkezi artık Tokat'ta bir marka haline geldi. Bir çok şehirde inanın ki bizim hanımeli kültür sanat merkezi gibi merkezlerimiz yok, bir çok belediyeyi de soruyorum, soruşturuyorum. Sadece meslek edindirme kursları adı altında yapılan çalışmalar var. Ama bunların hiçbiri de süreklilik ve devamlılık arz etmiyor. Hep belli dönemlerde açılıp kapanmış ama bizim gibi son derece her şeyi düşünen, içinde sınıflarıyla, sosyal mekanlarıyla, spor alanıyla böyle bir merkezi inanın Türkiye'de birkaç yerde ancak görebiliriz. Bu da bizim hanımlarımızı ne kadar önemsediğimizi ortaya koymada önemli bir etkendir, diye düşünüyorum. Çünkü  sizler bizim başımızın tacısınız, diyoruz. Hanımlarımız her zaman bizim en nadide şekilde önem vermemiz gereken ve her zaman yanında olmamızın da çok elzem olarak gördüğümüz değerli kadınlarımızsınız. Biz de sizlere daha güzel hizmetleri bundan sonraki süreçte de yapmanın gayreti içerisinde olacağız. İnşallah önümüzdeki 8 Mart'ta da bir başka hanımeli Kültür sanat merkezimizi açıyoruz. Doğukent mahallesinde açmış olacağız. Oraya da gelmenizi bekliyoruz. Bu akşamda da yine gelecek dönem için projelerimizi açıklayacağız. Yeni dönemde de kadınlarımız için bir çok projeyi en ince ayrıntısına kadar düşündük. Ama daha önemli gördüğümüz şeyler var, o da şu bizim artık bu merkezlerimiz bir okul oldu. Bu manada gerçekten çok çok memnunuz. Biz şimdi bunu biraz daha geliştirmenin gayreti içerisindeyiz yani okul olmanın yanında hizmet verdiğimiz değerlisiniz hanım kardeşlerimize ekonomiye sağlamaları için ve kendi konumlarını oluşturmaları için nasıl çalışmalar yapabiliriz bunları düşünmeye başladık. Örneğin Belediyemizde iş atölyeleri açacağız. Burada edeceğimiz bu kazanımların güzellikleri iş atölyelerinde dönüştürülüp hem istihdam oluşturma hem de bu manada bir markalaşma oluşturma ve şehrimizi tanıtma noktasında şehrimize katma değer ortaya koymayı arzu ediyorum. Bu noktada bir çok şey düşünüyoruz” dedi.
Öte yandan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat'ın unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının ve yöresel yiyeceklerinin yapıldığı bir atölye oluşturarak şehre katma değer sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x