Yeni Havaalanı inşaatı durdu mu?

Yeni Havaalanı inşaatı durdu mu?

Yeni Tokat Havaalanı inşaatı, ödenek gelmediği için çalışmaların durduğu, işçilerin maaş alamadığı iddialarıyla gündeme geldi. İnşaatın belirtilen tarih olan 2020 yılı Haziran ayında tamamlanıp tamamlanmayacağı merak konusu oldu

03 Eylül 2019 - 10:39 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 10:13

İnşaat çalışmalarına başlanan ve 2020 yılı Haziran ayında tamamlanarak hizmete girmesi beklenen Yeni Tokat Havalimanı geçtiğimiz günlerde ödenek alamadığı için inşaat çalışmaları durduğu iddialarıyla gündeme geldi. Bazı vatandaşlar gazetemiz muhabirlerine de yönelttiği sorularla ödenek sıkıntısı yaşanıp yaşanmadığını, inşaatın devam edip etmediğini sordu.

Yeni Tokat Havalimanı şantiyesinde çalışmaların durduğu ve şantiyede çalışan işçilerin işten çıkarıldığı söylentileri yayılırken Mayıs ayından beri ödenek gelmediği de iddialar arasında. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olayda 3 aydır maaş alamadığı iddiasıyla bir işçinin intihara teşebbüs ettiği yönünde sosyal medyada da yayılan görüntülerin ardından ‘Tokat Yeni Havaalanı inşaatı durdu mu? Sorusu gündeme geldi.

Yeni Havaalanı inşaatı için ödeneğin durduğu söylentileri ise şehirde hızla yayıldı. Bazı kaynaklar ödenekte sıkıntı olmadığını belirtirken müteahhit firmanın çalıştığı farklı firmalar ve işçiler arasında maaş sorunu yaşandığı ve ödenek sıkıntısı olmadığı gelen bilgiler arasında.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x