YENİ HAYAT TOKİ’YE FARK ATIYOR

YENİ HAYAT TOKİ'YE FARK ATIYOR

YENİ HAYAT TOKİ'YE FARK ATIYOR

23 Ocak 2014 - 20:11

 

 

Tokat ve Erbaa'da yapımları devam eden Yeni Hayat konutları fiyat ve kaliteleri ile Toki'ye fark atıyor.

 

Tokat merkezde Yenikent Yazıcıoğlu Kooperatifleri ve Ahi Evleri ile inşaat sektöründe atılım yapan Mali Yapı ve Diztaş AŞ.nin akıllı konut olarak yaptığı 25'er katlı 190 konutluk projeleri göz kamaştırıyor. 4+1 daireler brüt 205 m² civarında olmasına rağmen 150 bin TL fiyatlarla alıcısı ile buluşuyor. Kurrasız, çekilişizsiz tercih usulü ile satışa sunulan daireler aynı zamanda akıllı bina olarak son dönemde Tokat'ta yapılan ultra lüks binalar arasında yer alıyor. Yeni hayat evlerinin toplu konut projesi kullandırmasına binaende kredi faiz oranları normal konut kredisi imkanlarına göre daha düşük oranlarda.

 

Bir benzer çalışmayı da Erbaa merkezde yapan Yeni Hayat konutları burada da 3+1 yaklaşık 140m² daireleri 85bin TL gibi cazip fiyat ve kredi koşulları ile alıcısı ile buluşturuyor. Tokat ve Erbaa'nın deprem kuşağında yer alması dolayısı ile Firma proje aşamasından itibaren birinci derece depreme dayanıklı ve günün modern inşaat tasarımlarına göre konutları yaptı.

 

Yazıcıoğlu bölgesinde 10-13 kat, Ahi evlerinde 18 kat, Yeni Hayat Erbaa'da 7-8 kat ve Yeni Hayat Tokat'ta 23 kata kadar yapılan konutların satış rakamları Yazıcıoğlunda 65bin TL, Ahi Evlerinde 85-95 bin TL, Erbaa Yeni Hayatta 85-90bin TL, Yeni Hayat Tokat'ta ultra lüks daireler için 150bin TL. civarında iken bugünden itibaren satışa çıkartılan  Tokat Toki Bölgesi C kısım blokları 154bin TL gibi uçuk fiyatlarla halka arz edilmesi tepkilere yol açtı.

 

TOKİ’NİN FİYATLARI EL YAKIYOR

 

Tokat Toki Bölgesi 3. kısım,  23 Ocak - 31 Mart tarihleri arasında C tipi 3+1 konutlar yapılan duyuru ile 154bin TL'den satışa çıkartıldı. Gerek mevkiisi, gerek projesi, gerekse altyapısı ve inşaat kalitesi ile Yazıcıoğlu bölgesinde yapılan konutların fiyatları Toki Bölgesi ile kıyaslandığında bedavadan biraz pahalı ifadesi ile vatandaş arasında dile getirilmeye başlandı. Ayrıca geçmiş yıllarda Toki Bölgesinden konut alanlar aldıkları fiyatların daha altında el değiştirirken, yapımı henüz tamamlanan Ahi Evlerinde hak sahiplerinin evlere taşınmadan %20 ile 25 arasında prim yaptığı ifade edilenler arasında.  

 

Aynı şekilde Erbaa Tepeşehir bölgesinde yapımı hızla devam eden Yeni Hayat konutlarının yaz aylarından itibaren çevre düzenlemelerinin başlaması ile satış yoğunluğu yaşayacağı ifade edilen bilgiler arasında. Erbaa'da Toki'ye ait herhangi bir çalışmanın olmaması dolayısı ile bir kıyaslama yapmanın söz konusu olmadığı ancak Tokat'taki yapılar dikkate alındığında Erbaa'nın herhangi bir bölgesinde Toki konutları yapılsa dahi buradaki fiyatlar baz alındığında ekonomik olmayacağı  ve Tokat’taki gibi Toki’lerin el yakacağı dile getiriliyor.

 

BELEDİYE BAŞKANI YENİHAN’A TEŞEKKÜRLER

 

Erbaa’lılar Tepeşehirde yeni bir şehir oluşturup depreme dayanıklı, lüks konutlar ve yeni yerleşim alanları açarak şehre ayrı bir hava katan, bunuda Toki gibi devlet destekli konutlara göre çok daha ucuz maliyetle Erbaa’lıya kazandıran Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan’a teşekkür ediyorlar. Başkan Yenihan’da Tepeşehir bölgesinin önümüzdeki yıllarda gerek haksahiplerine gerekse yatırımcısına büyük kazanç sağlayacağını son yıllarda yaptığı hizmetlerden bir tanesinin bu bölgedeki çalışmalar olduğunu ifade ederek gerek Erbaa içerisinden gerekse şehir dışında yaşayan Erbaa’lıların bölgeyi yakından takip ettiklerini önümüzdeki dört-beş yıl gibi kısa sürede bölgenin nasıl gelişeceğini hep beraber göreceğiz dedi.

 

Erbaa Tepeşehir Yeni Hayat Konutları 15bin m²'lik alanda 6 Blokta  toplam 165 daire olarak yapıldı. Deprem yönetmeliğine uygun olan yapılarda Radye temel, Isı yalıtımı, tünel kalıp sistemli, 2+1 ve 3+1 daireler şeklinde modern bir dizaynla hazırlandı. Eski Erbaa'dan ziyade yeni yerleşim alanı olarak Tepeşehir bölgesine doğru bir şehirleşmenin ilk adımlarını atan Yeni hayat konutları şu sıralar satış grafiklerini artırarak bölgedeki marka değerini de yükseltiyor.

           

 

 

 

4220050.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ