Yeni Sanayi Sitesi için yeni adım

Yeni Sanayi Sitesi için yeni adım

AK Parti Tokat Milletvekilleri Av. Özlem Zengin, Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile birlikte ziyaret ettikleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’dan Yeni Sanayi Sitesinin 2019 bütçesinde yer alması için talepte bulundu

11 Ocak 2019 - 10:48

AK Parti Tokat Milletvekilleri Av. Özlem Zengin, Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan, beraberinde Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına atanan Eski Bakanlardan Naci Ağbal’ı makamında ziyaret ettiler. Ağbal’a hayırlı olsun dileklerini ileten Tokat heyeti, 2019 yılında Tokat’a yapılacaklar yatırımların ve Tokat yeni Sanayi Sitesi projesinin yatırım programına alınması için Ağbal’dan talepten bulundular.

 2019 yılı bütçesine alınması için temaslarda bulunulan Yeni Sanayi Sitesi  Kömeç Köyü’nün altında kalan yaklaşık 500 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilecek. Yeni nesil sanayi sitesi 21’inci yüzyıl şartlarına uygun olarak modern şekilde düzenlenecek. Yapılan sanayi sitesi en az 20-30 yıl ihtiyacı karşılayacak seviyede olacak.

MEVCUT SANAYİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI İLAN EDİLDİ
 

Belediye meclis toplantısında mevcut sanayi sitesinin yer aldığı alan kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmişti. Sanayi yeni yerine taşındığında mevcut yer artık sanayi olmaktan çıkacak ve kentsel dönüşüm anlamında bir arsa olacak. Orada özel mülkiyet sahipleri ile oturulup konuşulacak. Bir proje çerçevesinde şehrimize güzellik katacak bir bölge olarak hizmet verecek. Böylelikle hem mülkiyet sahibine fayda sağlamak hem de şehre fayda sağlamak amaçlanıyor.  

 

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza