YENİ SANAYİNİN TAPUSU TAMAM

YENİ SANAYİNİN TAPUSU TAMAM

Tokat-Turhal Yolu Kömeç Köyü altında 540 dönüm alana kurulacak olan Yeni Nesil Sanayi Sitesinin arazi tapusu Hazine’den 6 milyon 273 bin liraya alındı. Tapu için dün Tokat Sanayi sitesinde tören düzenlendi

08 Mart 2019 - 10:48 - Güncelleme: 08 Mart 2019 - 12:15

Sanayi sitelerini şehir dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturulması, yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Tokat Turhal Karayolu üzerindeki 540 dönümlük arazide yeni nesil sanayi sitesi yapılacak. 1970’li  yıllarda kurulan Tokat Küçük Sanayi Sitesinin ihtiyaca cevap veremez hale gelmesinden dolayı Kömeç Köyü'nün altında arazide yeni nesil sanayi sitesinin yapılması için yürütülen çalışmalar kapsamında arazinin tapusu hazineden alındı.

Tokat Sanayi Sitesinde düzenlenen tapu törenine Tokat Valisi Ozan Balcı, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, siyasi parti başkanları ile sanayi esnafı katıldı.Tapu töreninde konuşan, S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, 6 milyon 273 bin lira ödeme yapılarak yeni sanayi sitesinin tapusunu aldıklarını söyledi.

TOKAT 165 İL İÇİNDE HIZLI İLERLİYOR

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise Türkiye’de 165 sanayi içerisinde, aşama kaydeden iller arasında ilk sıralarda Tokat’ın yer aldığını ifade ederek,  "Tapu işlemlerinin kooperatife geçmesi yaklaşık 5-6 ay sürdü. Bu gecikme sadece siz değerli kardeşlerimizin menfaati içindi. Sizlerin cebindeki paranın çıkmaması, daha az parayla buranın kazandırılması içindi. Normalde bu işin üzerine gidilmese 25 milyona kadar bir rakam cebinizden çıkacaktı. 540 dönümün tamamına para alınması durumu varken, kullanacağınız alanın dışındaki yeşil alanlar, sosyal alanlara para verilmedi. Önce dönümü 90 bin liradan başlayan sonra 40 bin liraya düşen son olarak ta 25 bin TL'ye kadar düşen kararla tapu alındı. Cumhurbaşkanımızın Tokat'ı ziyaretlerinde sanayimizin geldiği aşama anlatıldıktan sonra yatırıma alınması ile ilgili gerekli talimatları verdi. 3 yılı aşkın süre sonucunda bugün Türkiye'de 165 sanayi içerisinde 2-3 sanayi sitesinde işi belli bir noktaya getiren sonuca doğru emin adımlarla ilerleyen bir şehir olduğumuzun altını çizmek istiyorum" diye konuştu.

Tokat Valisi Ozan Balcı’da sanayi esnafına hayırlı olsun dileklerini sunarak, Tokat’ın büyüyüp geliştiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından hazineden alınan tapuyu Vali Balcı, Kooperatif Başkanı Çelik'e takdim etti

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge