google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Yeni Tokat Havaalanı yüzde 70 tamam

Yeni Tokat Havaalanı yüzde 70 tamam

2020 yılı Haziran ayında açılması planlanan Yeni Tokat Havalimanı inşaatı yüzde 70 oranında tamamlandı. Proje, büyük gövdeli uçakların inememesi nedeniyle yıllardır yaşanan soruna çözüm olacak

09 Aralık 2019 - 11:25

Tokat’ta yaklaşık 115 milyon TL’ye ihale edilen yeni havalimanı büyük gövdeli uçakların inememesi nedeniyle yıllardır yaşanan soruna çözüm olacak. Yeni Havalimanı projesiyle start veren Yeni havalimanının yapılacağı Söngüt köyü arazisinde, çalışmalar hızla sürüyor.  Havaalanının, 45 metre genişliğinde yaklaşık 2,7 kilometre uzunluğunda pisti olacak. Çalışmalarda yüzde 70 seviyesine ulaşıldığı öğrenildi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum ve beraberindeki heyet hafta sonunda, yapımı devam eden ve tamamlanan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgi aldılar.

Yapımı devam eden 112 kişilik konaklama kapasiteli, 6 katlı ve 2150 metrekare oturum alanına sahip Huzurevinde incelemelerde bulunan Vali Ozan Balcı, Huzurevinde oluşturulacak sosyal ve kültürel imkânlar ile yaşlılarımızın tüm beklentilerine çözüm üretildiğini belirtti.

Heyet, modern mimarisi ile şehrin giriş kapısı olacak Yeni Tokat Havalimanı inşaatında da  incelemelerde bulundular. Vali Dr. Ozan Balcı, “Alt yapı ve üst yapı çalışmaları yüzde 70 oranında tamamlanan ve 2020 yılı Haziran ayında hizmete açılması planlanan Tokat Yeni Havalimanı Tokat’a ve Tokatlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

2020 yılında hizmete girmesi planlan; 32 derslikli, 200 kişilik kız ve erkek öğrenci pansiyonu, kütüphanesi, uygulama mescidi ile eğitim verecek olan Tokat Merkez İmam Hatip Okulu Kompleksi inşaatında incelemelerde bulunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ BÜYÜK
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ...