>
YENİ YIL FİDAN DAĞITIMIYLA BAŞLADI

YENİ YIL FİDAN DAĞITIMIYLA BAŞLADI

Tokat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan organizasyonda “Yeni Yıla Fidan Dikip Geleceğe Nefes Katarak Girelim” sloganıyla fidan dağıtım etkinliği gerçekleştirildi

03 Ocak 2022 - 20:19 - Güncelleme: 03 Ocak 2022 - 21:14

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Tokat Orman İşletme Müdürü Erhan Çotur ve personelinin katılımıyla Tokat’ya fidan dağıtım etkinliği gerçekleştirildi. “Yeni Yıla Fidan Dikip Geleceğe Nefes Katarak Girelim” sloganıyla gerçekleştirilen fidan dağıtım etkinliğinde; Karaçam, Sarıçam, Kara servi, Mavi servi, Ceviz, Badem, ve Dut olmak üzere toplam 5 bin fidan vatandaşlara hediye edildi.

 

“GELECEĞE BİRLİKTE NEFES OLACAĞIZ”

Fidan dağıtım etkinliğinde konuşan Bölge Müdürü Halil Oflu; “Küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin neden olduğu orman yangınları ve sel felaketlerinin olumsuz etkilerini her geçen gün daha yoğun olarak hissediyor ve yaşıyoruz. Ormanlar, yerküre üzerindeki yaşayan canlı türlerine yaşanabilir bir ortam sağlamasının yanı sıra bitki örtüsünde ve toprakta büyük miktarlarda karbon depolayarak atmosferdeki karbon dengesini düzenlemekte, küresel ısınmanın yavaşlatılmasını sağlamaktadır. Doğal felaketlerin yaşanmadığı, berrak suların beslediği verimli topraklar üzerinde sağlıklı ve mutlu olarak yaşamak istiyorsak ormanlarımızı koruyup çoğaltarak yemyeşil bir memleket oluşturmalıyız. Bu insani bir sorumluluğumuz, vatani bir görevimizdir. Bu sorumluluk ve bilinçle yeni yılda fidan dağıtım etkinliği düzenleyerek ‘’Yeni Yıla Fidan Dikip Geleceğe Nefes Katarak Girelim’’ istedik. Teşkilatımız tarafından düzenlenen fidan dikim ve dağıtım etkinliklerimiz vatandaşlarımız tarafından her zaman yoğun katılım ve ilgiyle karşılanmaktadır. Ormanlarımızı koruyup çoğaltarak yemyeşil bir memleket oluşturarak birlikte geleceğe nefes olacağız. Bu vesileyle Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

2022/01/2022-01-03-20-21-50.jpg
2022/01/2022-01-03-20-21-53.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki