YEREL YÖNETİMLER AMATÖRE DESTEK OLMALI

YEREL YÖNETİMLER AMATÖRE DESTEK OLMALI

Tokat Amatör Futbol takımlarından Erbaa Güreş İhtisas spor Onursal Başkanı Mehmet Özdilek, ilgisizliğe isyan ediyor.

23 Ocak 2020 - 15:12


Erbaa Güreş İhtisas Onursal Başkanı Özdilek, amatör spora destek istedi.
Gazetemize açıklamalarda bulunan Özdilek; “Buradan Sayın Tokat valimiz Dr. Ozan Balcı beye seslenmek istiyorum. Sayın ASKF başkanımız Sayın Sezai Işkın başkanımız, sayın valimizden bir randevu alsın. Tokattaki tüm amatör spor kulüpleri olarak sayın valimize derdimizi anlatalım. Artık bu kulüplerde bıçak kemiğe dayandı. Bizler bu kulüpleri yaşatamıyoruz. Her sezon takımların kapılarına kilit vuruluyor. Gelecek sezon belki de bizlerde takım olarak yarışamayacağız. İllerde Sayın Valimiz Ozan Balcı'dan, ilçelerde Sayın Kaymakamlarımız ve Erbaa Belediye Başkanımız Ertuğrul Karagöl'ün Güreş İhtisas takımına sahip çıkmalarını bekliyoruz. Buradan acı gerçeği söylemek zorundayım.

İlçemiz Erbaa'da lisanslı sporcudan çok kötü yola düşen gençlerimiz var. Tüm ilgililerden ricam hep beraber bu gençleri bu zor süreçten kurtarmak için omuz omuza verelim. İlçenin mülkü amirleri ve biz spor yöneticileri el ele verirsek bu gençleri bu bataklıktan kurtarmış oluruz. Erbaa Güreş İhtisasspor futbol takımı olarak bu sezon zor bir süreçten geçsek de hedefimiz önce play oflar, sonra da Bal Ligi için gittiğimiz yere kadar gidip final oynamak istiyoruz. Geçen hafta sahamızda gurubun güçlü takımlarından Tokat 1969 Spor takımına 4-1 gibi farklı bir skorla yenildik. Rakibimizi tebrik ediyorum.

Şu an ligde sıralamada bulunan takımlar play off gurubunu garantilemiş gibiler. Futbol maçlarında play off maçlarının havası başka oluyor. Biz Güreş İhtisasspor takımı olarak play offlarda rakiplerimizi sahada iyi tuş eden takımlardan biriyiz. Futbolcularımız şimdiden play off maçlarına kilitlenmeye başladılar bile. Bu takıma destek verilirse zoru başaran bir takım oluruz. Yeter ki yetkililer bize takım olarak destek versinler. Özel İdare bütçeden amatör spor kulüplerine devlet pay ayırıyor. O paydan biz de hakkımız olanı alıp gençlere harcamak istiyoruz.

Bir kulüp başkanı olarak kulüplerimize devletimizin desteğini bekliyoruz. Biz verilecek destekle play off maçlarının sonunda finale kadar gideriz diyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kebaba başkan eli değdi
Kebaba başkan eli değdi
Pardon! Tapumu devret peki param nerede?
Pardon! Tapumu devret peki param nerede?