Yeşilırmak mahallesinde kırmızı çizgi yine gündemde

Yeşilırmak mahallesinde kırmızı çizgi yine gündemde

Alkollü eğlence mekanları ve kafelerin yoğun olduğu Yeşilırmak mahallesindeki Huzur toplantısında eğlence mekanlarının bölgeden taşınması talebi yine gündeme geldi. Mekanların ruhsatlı olduğunu ancak sürekli Emniyet kontrolünde olduğunu söyleyen Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “Gözümüz bu mahallede haberiniz olsun” dedi

02 Aralık 2019 - 09:38

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şehrin 42 mahallesinde gerçekleştirmek üzere başlattığı Huzur toplantıları bu hafta Yeşilırmak mahallesi sakinleriyle yapıldı. Mahalle Muhtarı İrfan Koç’un da hazır bulunduğu huzur toplantısı Doğa Kız Öğrenci Pansiyonunda Emniyet Şube müdürlerinin de katılımıyla gerçekleşti.

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu mahalle sakinlerinin şikayetlerini dinlerken talepleri değerlendirerek birimlerine gereken talimatları verdi. Öte yandan tüm huzur toplantılarında olduğu gibi burada da mahalle sakinlerini 3 önemli konuda uyardı. Bunlardan birincisi telefonla dolandırıcılık, ikincisi hırsızlık olaylarına karşı önleyici tedbirler, diğer ise düğün veya açık hava eğlencelerinde havaya silahla ateş açılmaması yönünde oldu. Tokat’ın sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu her toplantıda vurgulayan Topaloğlu var olan bu ortamın bozulmamsı için tüm ekibiyle çalıştıklarını söyledi.

TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA TEK YÖN FORMÜLÜ

Öte yandan Yeşilırmak Mahallesinin en çok şikayet gelen mahalle olduğunu buna rağmen olay sayısına bakıldığında iyi durumda olduğunu ekiplerin özellikle bu mahallede daha sıkı kontroller yaptığını söyledi. Mahalle Muhtarı İrfan Koç, özellikle trafik sıkışıklığına yol açan bazı konularda fotoğraflı olarak bazı bilgiler verdi. Çeçenistan caddesi 1. Sokağın tek yönlü olması için belediyeye dilekçe verdiklerini söyledi. Trafik komisyonunda konunun görüşüldüğünü belirten Topaloğlu, Tokat’ta trafik sorununun fazlalığına dikkat çekerek şehirde kişi başına neredeyse 2 araç düştüğünü ve araç yoğunluğunun etkilerini anlattı. Çeçenistan caddesinde iki sokak arası mesafenin neredeyse 20 metre olduğunu söyleyen bir esnaf her iki sokağın da çift yön olduğunu birinin gidiş birinin dönüş olarak düzenlenebileceğini söyledi. Emniyet Müdürü bu talebi değerlendireceklerini söyledi. Bu tek yön çift yön uygulamasının şehre yayılabileceğini ifade etti.

Halil Rıfat Paşa İlkokul girişi kavşağında okul giriş çıkış saatlerinde velilerden dolayı araç yoğunluğuna tedbir alınması istendi. Okul çevresinde akşamları alkol alındığı şikayetine karşı hemen akşam itibariyle mahalle bekçilerine talimat vererek okul bahçesinin kontrol edileceğini söyledi.

HUZUR BOZANA SIFIR TOLERANS

Okullar bölgesinde drift atan bir araca Cuma günü 9 bin 281 lira ceza kesildiğini hatırlatan Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, drift atanlarla ilgili gelen şikayet üzerine “Biz drift atanlara karşı amansız bir mücadeleye girdik. Sadece trafik ekiplerimiz değil asayiş, narkotik, terör ekipleri herkes takip ediyor. Baya bi aşağıya çektik. Hala takip ediyoruz. Kimseye bu şehrin huzurunu bozdurtmam. Drift atarak, havaya ateş ederek, korna çalarak huzursuzluk çıkaranlara, sıfır toleransımız var. Araba 6-7 bin liralık belki 9 bin lira ceza yedi. Arabayı satsa ödeyemez. Bu mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

ALKOLLÜ MEKANLARA ÇÖZÜM ARAYIŞI

Daha önce bazı asayiş olayların yaşandığı mahalledeki içkili mekanların kaldırılması yönünde yine şikayet geldi. Topaloğlu mekanların ruhsatlı olduğunu ama emniyetin sürekli denetlediğini söyledi. Hatalı bir konu olduğunda yasal işlem yaptıklarını söyledi. Mahalleden içkili mekanların kaldırılması için bin 500 dilekçe toplandığı hatırlatılması üzerine mahalle muhtarı İrfan Koç, belediye başkanı Eyüp Eroğlu ile görüştüğünü öneri olarak encümen kararı ile mahalledeki alkollü eğlence mekanları için kullanılan ‘kırmızı çizgiyi’ kaldırarak alkollü mekanların başka bölgeye taşınması konusunda 1 yıl içerisinde belirlenen bir yere taşınması halinde ruhsat verileceği şeklinde çözüm arayışının sürdüğünü söyledi.

EN ÇOK GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDIĞIMIZ MAHALLE BURASI

Yeşilırmak mahallesinde; 5 içkili restoran, 29 kahvehane, 28 kafe olmak üzere 62 işletme olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “Burası şehrin merkezi. Herşey burada. Ona rağmen olaylar fazla yok. Benim bütün ekiplerim sürekli bu mahallede. Gözümüz bu mahallede haberiniz olsun. Belki en çok güvenlik önlemi aldığımız mahalledir burası. Niye yoğunluk burada olduğu için” ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI