Yeşilyurt’a 1 milyon 650 bin TL’lik konaklama tesisi

Yeşilyurt'a 1 milyon 650 bin TL'lik konaklama tesisi

Girişimci İş Adamları Kaya Ablak ve Nuri Aydoğan tarafından 1 milyon 650 bin TL’lik 25 odalı konaklama tesisi Yeşilyurt ilçesinde görkemli bir açılışla hizmete sunuldu

26 Temmuz 2019 - 17:56 - Güncelleme: 26 Temmuz 2019 - 17:59

Yeşilyurt’ta İlçenin ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenen konaklama tesisi açıldı. Girişimci İş Adamları Kaya Ablak ve Nuri Aydoğan tarafından hizmete sunulan 1 milyon 650 bin TL’lik projeye, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan da yüzde 65’lik hibe desteği sağlandı.  25 odadan oluşan apart otel modelindeki tesis, günü birlik misafirler, Yeşilyurt’ta konaklayacak olan turistler, iş insanları ve ilçede görev yapan memurlara hizmet vermek üzere açıldı.  Açılışa MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek de katılırken ilçe halkı konaklama tesisine tam not verdi.

 

NURİ AYDOĞAN: MİLLETİMİZE, TOPRAĞIMIZA BORCUMUZ VAR

Açılışta konuşan İş Adamı Nuri Aydoğan, şunları söyledi; “Bir iş adamı olarak dünyanın her noktasında iş yapılabileceğini düşünüyorum. Ticari kazanımlarınızı artırırken kişisel servetinizi de geliştirebilirsiniz. Ancak her birimizin doğduğumuz topraklara, bu toprakların gelecek nesillerine, milletimize borcumuz vardır. Bu sorumluluk bilinciyle attığımız her adımı planlamak zorundayız. Memleketinin refahını kendine dert edinen iş adamlarından Sayın Kaya Ablak’a, birikimlerini memleketinde yatırım olarak değerlendirdiği için bu güzel ve şirin ilçemize yapılabilecek her türlü projede elini taşın altına koyduğu için teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemizin istihdam alanlarının çok kısıtlı olduğu, gençlerimizin iş bulmakta zorlandığı, evini barkını terk ettiği gerçeğinin farkındayız. Projelerimizi yaparken bölgemizin gerçekleri doğrultusunda hareket ederek tarım ve hayvancılığın kalkınması, çiftçiliğimizin desteklenmesi amacıyla Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan aldığımız destekler ile yüz başlık besi çiftliğinin de temelini atmış bulunmaktayız. İnşaatı şu an devam eden çiftlik projemiz, en kısa sürede nihayete erecek ve bölge hayvancılığına , tarımına büyük bir canlılık kazandıracak. Tüm bu çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta Yeşilyurt Belediye Başkanımıza, TKDK İl Koordinatörü Sayın Fevzi Çiçek’e ve katılımlarından dolayı Sayın Vekilimiz Yücel Bulut’a teşekkür ediyorum. Tesisimiz, ilçemize hayırlı olsun”

 

FEVZİ ÇİÇEK: TKDK DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Aydoğan’ın ardından konuşma yapan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, bu tür projeleri her zaman desteklediklerini belirterek; “Böyle bir tesisin Yeşilyurt ilçemize kazandırılmasında katkımız olmasından dolayı gerçekten çok mutlu ve gururluyuz. Başvuru sahiplerinin büyük özverisiyle ve devletimiz desteği ile bu proje hayata geçirildi. Bu projenin toplam yatırım tutarı yaklaşık 1 buçuk milyon değerinde. Bu tesise devletimiz yüzde 65 civarında bir hibe desteği sunmuştur. Böylece bu nezih tesis ilçemize kazandırılmıştır. Bizim TKDK olarak desteklerimiz hızla devam etmektedir. Hayvancılıktan tutun da kırsal turizm tesislerine kadar girişimcilerimize destek veriyoruz. Bu ve bunun gibi projeleri olan bütün vatandaşlarımızı kurumumuza bekliyoruz. Bu nezih tesisin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

 

BAŞKAN YILMAZ: YEŞİLYURT’A YATIRIMDA BİR BAŞLANGIÇ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz da tesisin açılışında konuşma yaptı. Başkan Yılmaz konuşmasında; “İlçemizin en büyük problemi yaptırımlar konusunda yalnız kalmaktı. Bunun ilk başlangıcını Kaya Ablak ve Nuri Aydoğan kardeşlerimiz ilçemize kazandırdıkları bu güzel tesisle yaptılar. Akabinde hayvancılık alanında da çiftlik inşaatımız başlamış bulunmakta. Ben Kaya Ablak ve Nuri Aydoğan kardeşlerimizi bu medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum. Bizim ilçemiz senin ve kültürel anlamda zengin bir ilçe. Artık bu ilçede kazandıklarımızı burada yatırım olarak değerlendirme vakti geldi. Ben Yeşilyurt’taki bütün iş adamlarımıza sesleniyorum. İlçemize yapacağınız her türlü hizmette üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Ben tekrar bu güzel yatırımda emeği geçen kardeşlerimi kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 

YÜCEL BULUT: İSTİHDAM YARATACAK HER ADIMIN DESTEKÇİSİYİZ

Açılış törenine katılan Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut; “Bugün bu güzel tesisin açılışı için Yeşilyurt’a geldik. Öncelikle bu tesisin hayata geçirilmesinde ellerini taşın altına koyan müteşebbis kardeşlerime tüm Yeşilyurtlular adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün küçük gibi görünen çok büyük bir adım attılar ve bir kapıyı araladılar. Yeşilyurt yıllarca bu milletin en asil duygularının ve değerlerinin korunduğu ve yaşatıldığı bir diyar olmasına rağmen ezelinde bugüne kadar kabul edelim ki boynu bükük kaldı. Yeşilyurt ilgisiz ve sahipsiz kaldı. Bugün bu adımla birlikte Yeşilyurt’un içindeki müteşebbis ruhu ortaya çıkacak ve ilçemiz için daha sağlam adımlar atılacak. Bizler de atılacak bu cesur adımların Yeşilyurt’a yeni bir şeyler katacak, yeniden istihdam sağlayacak her adımın destekçisi olacağız. Bu kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bu müteşebbis kardeşlerimizin önünü açan devletimize de Allah zeval vermesin. Sahipsiz bırakılmış, insanı yiğit ama yetim bırakılmış bu güzel coğrafyayı hep birlikte, el ele verip yeniden ayağa kaldırmanın yollarını bulacağız inşallah” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Yeşilyurt Konaklama Tesisi dualar eşliğinde, kurdele kesilerek açıldı.

2019/07/2019-07-26-17-59-24.jpg
2019/07/2019-07-26-17-59-27.jpg
2019/07/2019-07-26-17-59-31.jpg
2019/07/2019-07-26-17-59-34.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x