Yeşilyurt’a 72 Büyükbaş Hayvan

Yeşilyurt'a 72 Büyükbaş Hayvan

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının başlattığı "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında 4'ü bayan toplam 12 kişiye 72 büyükbaş hayvan dağıtıldı.

30 Haziran 2017 - 11:30

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının başlattığı "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında Tokat'In Yeşilyurt ilçe Kaymakamlık binası yakınında düzenlenen törende, kurayla belirlenen 4'ü bayan olmak üzere toplam 12 çiftçiye 72 büyükbaş hayvan teslim edildi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sinan Kartal, yaptığı açıklamada, Yeşilyurt olarak 404 proje ile Tokat ilinde  üçüncü sırada bulunduklarını söyledi. Kartal, "Bu projelerimiz onaylanarak çiftçilerimizin isimleri kura ile belirlendi. Sevindirici bir durum ise  sözleşmelerimizi imzaladıktan 20 gün sonra büyükbaş hayvanlarımız bugün geldi ve aynı günde çiftçilerimize teslim ettik. Hayırlı olsun." dedi.

Böğet köyünden Adem Aktaş ise, "Projeye başvurdum. Çekilen kurada benim de ismim vardı. Çok sevindim. İki hafta gibi  kısa bir sürede de hayvanlarımız geldi. Bugün teslim aldık çok mutluyum.  Allah devletimizden razı olsun." diye konuştu. AA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x