>
“YEŞİLYURT’TAKİ DEĞİŞİMİ GÖRÜYORUZ”

“YEŞİLYURT’TAKİ DEĞİŞİMİ GÖRÜYORUZ”

Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde yapılan tesisleri yerinde inceleyen ve açılışlarını gerçekleştiren MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Yeşilyurt’taki değişimi görüyoruz. Yeşilyurt’ta tarihi bir gün yaşanıyor. Yeşilyurt’ta MHP’nin üretime dayalı belediyecilik anlayışına tanıklı ediyoruz” dedi.

10 Eylül 2021 - 20:28

MHP’li Yücel Bulut açılışlarda yaptığı konuşmalarda, kırsaldan merkeze, küçük yerleşim yerlerinden, büyükşehirlere doğru göçü engellemenin en temel yolunun insanlara yaşadıkları yerlerde iş imkanı sağlamaktan geçtiğini söyledi. Bulut, “Eğer insanlar ailelerini geçindirecek iş bulurlarsa baba ocaklarını terk etmezler. MHP’li Belediyeler bunun gayreti içerisindeler. Yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlıyorlar. Yatırımcılar da riskleri göz önüne alarak buralara gelip yatırım yapıyorlar. Bu yatırımları buraya getiren belediye başkanımıza ve buralara yatırım yapan ülkemin güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Yeşilyurt’ta bir değişim yaşıyoruz. Yapılan bulvarlarla, üç geçitlerle, yeni işletmelerde bunu hep birlikte görüyoruz” diye konuştu.

 

SOSYAL TESİSLER YENİLENDİ

Yeşilyurt’un MHP’li Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz döneminde ilçe merkezinde tarihi değişim yaşanıyor. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Yeşilyurt’ta dört ayrı tesisin açılışını gerçekleştirdi. Tesislerde 120 bayan, 30 bay elamana iş imkânı sağlanıyor. Açılışı yapılan ilk tesis Belediyenin sosyal tesisleri oldu. Belediyenin sosyal tesisleri yenilenilirken, atıl bina yaşanılabilir bir hale getirildi.  Muhsin Yılmaz konuyla ilgili olarak, “Göreve başladığımızda atıl olarak kaderine terk edilen Belediyemize ait binayı 16 odalı apart otel yaparak faaliyete geçirmiştik. Bugün de Tokat Milletvekilimiz Sayın Yücel Bulut’un, İl Başkanımız Mustafa İpek’in,  İl Genel Meclis Üyelerimizin, Belediye Meclis Üyelerimizin, ilçe Ocak Başkanımızın katılımları ile açılışını gerçekleştirdik. Mutluyuz, hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

TEKSTİL ATÖLYESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

İşadamı Halis Kılıç tarafından yatırımı yapılan Kılıç ayakkabı fabrikasının şubesinin açılışı da gerçekleştirildi. Fabrikada 30 kişi istihdam ediliyor. Kılıç ayakkabıcılık diğer şubesi Çamlıbelde’de ayakkabı üretimine devam ediyor. Açılışı gerçekleştirilen diğer işletme ise bir tekstil atölyesi. İşletmeci Vahap Özmen’in açtığı tekstil atölyesinde ise 18 kişi istihdam ediliyor. Muhsin Yılmaz, “İlçemize yeni bir tekstil atölyesi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Atıl olan 4 Katlı Yeşil Bina Tamamen faaliyete geçmiştir. İlk etapta 40 Personel ile faaliyete başlayan yeni atölyemiz İnşallah yılsonuna kadar 100 personel kapasitesine ulaşılacaktır” dedi. Açılışlara, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Veli Gökyıldız,  İl Geneli Meclis Üyeleri Mustafa Baykan Yıldız Burhan Şen, İlçe Başkanı Ahmet Turan Aydoğan, Sulusaray MHP İlçe Başkanı Mehmet Akif Öz,  İlçe Ocak Başkanı Tuğrulhan Sezer, Belediye Meclis Üyeleri Halis Kaya, Halil Efendi, Sevim Ercan Çelikel, Ali Keklik, Mustafa İncebiz, Abdulvahit Sadakat katıldılar.

 

YENİ ARAÇ FİLOSU

Yeni araç filosu ile ilgili olarak da açıklamada bulunan Muhsin Yılmaz, “Araç filomuza 2021 Model Çöp Aracımızı da dâhil ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan her türlü hizmeti ilçemize kazandıran Milletvekilimiz Yücel Bulut Beye ilçemiz adına şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

YEŞİLYURT ÜLKÜ OCAKLARI ZİYARETİ

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, İl Başkanı Mustafa İpek, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, MHP’li İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Yeşilyurt MHP İlçe Başkanı Ahmet Turan Aydoğan, Yeşilyurt Ülkü Ocağını ziyaret ettiler. Heyet ayrıca Şehit Sefa Fındık’ın mezarını ziyaret ederek dua ettiler.

2021/09/2021-09-10-20-31-43.jpg
2021/09/2021-09-10-20-31-47.jpg
2021/09/2021-09-10-20-31-54.jpg
2021/09/2021-09-10-20-32-01.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR
DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR
KÖY MİNİBÜSÜ KAMYON İLE ÇARPIŞTI: 2 ÖLÜ 1’İ AĞIR 11 YARALI
KÖY MİNİBÜSÜ KAMYON İLE ÇARPIŞTI: 2 ÖLÜ 1’İ AĞIR 11...