"Yılda 1 milyon turist hedefliyoruz"

"Yılda 1 milyon turist hedefliyoruz"

Tokat Belediye Başkanı ve Adayı Av. Eyüp Eroğlu, “Son bir yılda Tokat’a gelen konaklamalı Turist sayısı 56 Bin kişi artmış. Buna günü birlik gelenleri eklemiyoruz. Tokat’a yılda 250 bin civarında turist geliyor. Bunu yeterli bulmuyoruz. Önümüzdeki 5 yılda yıllık 1 Milyon turist hedefliyoruz” dedi

21 Mart 2019 - 23:28 - Güncelleme: 21 Mart 2019 - 23:31

Tokat Belediye Başkanı ve Adayı Av. Eyüp Eroğlu, seçim ziyaretlerine Traktör Galerici esnaflarıyla devam etti. Esnafla sabah kahvaltıda buluşan Başkan Eroğlu, 71 Proje içerisinde yer alan Traktör Galericiler Sitesi projesinin yanı sıra 5 yıl içinde Tokat’a yapılan işlerden bahsetti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “5 yılda Tokat’ta birçok şeyi birlikte başardık. Hamdolsun bunların meyvelerini almaya başladık. Tokat’ın gelişmesi için Tarım, Hayvancılık ve Turizm alanlarında kendimize hedefler koymuştuk. Bugün bunların karşılığını almaya başladık. Son bir yılda Tokat’a gelen konaklamalı Turist sayısı 56 Bin kişi artmış. Buna günü birlik gelenleri eklemiyoruz. Bu da düşünüldüğü zaman ‘Artık Tokat’ta Bacasız Fabrika Tütmeye Başladı’ diyebiliriz” dedi.

 

HER ESNAF GRUBUNA AYRI PROJE

Traktör Galericileri Sitesi projesini önümüzdeki dönem projeleri arasına eklediklerini söyleyen Eroğlu,“Yer arayışlarımız başladı. Kaç tane galericimiz var, buna destek nasıl olacak bunları da seçim sonrasında birlikte değerlendireceğiz. Önümüzdeki dönemlerde yerel kalkınma çok çok önemli olacak. İstihdam oluşturma ve esnaflarımıza destek vermek bizim önemli başlıklarımız arasında yer alıyor. Bu noktada örneğin; yeraltı çarşısı esnafımızın güçlenmesi için projemiz var. Kuyumcular Çarşısı esnaflarımızla ilgili, Behzat Bölgesindeki esnaflarımızla ilgili Sulusokak Bölgesindeki esnaflarımızla ilgili çalışmalarımız var. Esnaf gruplarımızın birçoğuyla ilgili projelerimiz çalışmalarımız var. Sanayi bölgesiyle ilgili projemizde tapularımızı aldık. Her esnaf grubuyla ilgili önümüzdeki 5 yıl içerisinde projelerimizle çok önemli çalışmalara imza atacağız” dedi.

 

TURİST SAYISI 1 YILDA 56 BİN ARTTI

Tokat tarihi kadim bir şehir. Turizm açısından insanları cezbedecek önemli merkezleri var. İlçelerimizde yine aynı şekilde birçok eserimiz var. 2017’den 2018 yılına geçtiğimizde Tokat’a gelen turist sayısında 56 Bin artış gösterdi. Yılda 250 Bin civarında turist geliyor. Bunu yeterli bulmuyoruz. Önümüzdeki 5 yılda yıllık 1 Milyon turist hedefliyoruz. Örnek olarak geçtiğimiz yıl 1200 Kişi iki ay süresince Tokat’ı gezdi, burada yemek yedi, burada konakladı. Turist demek şehre para katma değer sağlamak demek. Derdimiz şehrimizin gelişmesi, esnafımızın gelişmesi. Bu kalkınma konusu, şehri büyütme konusu bizim en önemli amaç ve hedeflerimiz arasında. Ortalama her yıl 300 civarında yeni iş yeri açılıyor. Nüfusumuz artıyor, yeni yatırımlar geliyor. Önümüzdeki 5 yılda yatırımcıyı getirmek için çaba göstereceğiz, başaracağız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sinan
    8 ay önce
    İstanbulda yaşayan bir Tokatlı olarak Güzel Tokatıma hiç bir yatırım yapılmamasına çok üzülüyorum sağındaki solundaki illere bir şekilde yatırım yapılıyor ama Tokat üvey evlat muammelesi görüyor. Sağ olsun sol olsun hiç biri Güzel Tokatımı düşünmüyor. Zaten eğitim seviseyi en düşük illerden biri Gariban Tokatlım hiç sesini çıkaramıyor. Güneydoğudaki illere bile Tokata yapı***ın misli yatırım yapılıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat heyetinden Bakanlıklara ziyaret
Tokat heyetinden Bakanlıklara ziyaret
Fındık kremasına rakip Süt reçeli
Fındık kremasına rakip Süt reçeli