"Yoksula yoldaş, Çatlıya gardaş"

"Yoksula yoldaş, Çatlıya gardaş"

AK Parti’nin Tokat’ta en genç Belediye Başkan Adaylarından Çat Belediye Başkan Adayı Orhan Gövce, 31 Mart seçimleri öncesi iddialı konuşarak Çat’ı partisine kazandıracağını söyledi. Çat’ın sorunlarını bildiğini ve tüm Çat’ın başkanı olacağını ifade eden Gövce, “Yoksula yoldaş, Çatlıya gardaş, Gençliğe umut için geliyoruz” dedi.

05 Şubat 2019 - 12:57 - Güncelleme: 05 Şubat 2019 - 12:59

Tokat Merkeze bağlı 4 belde’den birini kaybeden AK Parti kaybedilen Çat Kasabasını geri kazanmak için Genç Başkan Adayı Orhan Gövce’yi görevlendirdi. Genç dinamik ve birleştirici üslubuyla seçimler öncesi beldede gönüllere taht kuran Gövce, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Lise yıllarında bugüne kadar hep hayalim dediği Çat Belediye Başkanlığına şimdi aday olan Gövce, Aday olmamın en büyük gayesi çocukluğumdan bugüne kadar yani öğrencilik yıllarımda Çat’a zamanı geldiğinde Belediye Başkanı olmayı düşünüp Çat’ta değiştirmem gereken bazı yapıların olduğu inancındaydım. İçimde ki bu hislerden dolayı aday oldum. Neden AK Parti olduğuna gelince ben İmam Hatip Mezunu bir İmam hatipliyim, ben imam hatiplilerin mağduriyetini gördüm ve yaşadım. AK Parti hükümete gelmeden, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başa gelmeden önce insanların nasıl çile çektiğini imam hatiplilerin ezildiğinin bilincindeydim. AK Parti’nin herkesle birlikte özellikle gençlere hitap etmesi, gençliğin elinden tutması tüm genç kardeşlerim gibi beni de mutlu etti. Ben 18 yaşımda oy kullanmaya başladığımda zaten AK Parti hükümeti vardı. AK Parti’yle gözümü açtım, AK Parti’yle yola devam ediyorum. Bizim gayemiz liderimizin dediği gibi tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek vatan gayesi ve düsturuyla birleştirici olmak yani herkesi kucaklamak zorundayız. Sadece bize oy veren değil oy vermeyen diğer insanlarımızın da gönlüne hitap edip gönlüne girebilmek önemli. Benim en büyük gayem ve amacım bu” dedi.

“ÇAT’IN SORUNLARINI BİLİYORUM”

Uzun yıllardır Belediyede görev yatığı için Belediyeciliği ve Beldenin sorunlarını bildiğini belirten Gövce, “Çat’ın sorunlarını biliyorum, çünkü uzun süredir Belediyemizde görev yapıyorum. Beldemizin en büyük sorunlarından birisi temizlik. Benim birinci hedefim Çat’ı değiştirmek düzenlemek temiz bir belde haline getirmek. İkincisi herkesin bildiği gibi belediyelerin asli görevlerinden bir tanesi de çevre düzenlemesi, alt yapı, içme suyu, kanalizasyon gibi işler. Şuan da bizim beldemizde içme suyu problemimiz var. Bizim depolarımız tahminin 1980’li yıllarda yapılmış halen değişikliğe gidilmemiş değişiklik yapılmamış sağlıksız bir halde. Allah nasip ederde AK Parti’nin bayrağını Çat’ta tekrar dalgalandırırsak biz bu sorunu ortadan kaldıracağız. Diğer taraftan bizim seneler önce yapılan asbest borularımız bunların acilen değişmesi gerekiyor, sağlıklı nesillerin yetişmesi için bu şart. Sağlıklı birey olmadan, sağlıklı çevre olmadan sağlıklı bir millet olma şansımız yok” şeklinde konuştu.

 

GÖVCE’DEN ÇATLILARA MÜJDELER

Başkan olduğunda yapacağı projelerden de kısa bilgiler veren Başkan Adayı Orhan Gövce, “Nasip olur başkan olursak tabiki kafamda birçok projem var. Bunlardan birisi güneş enerjisi santrali oluşturup beldemize elektrik temini sağlamak. Bilindiği gibi devletimiz bu tarz projelere yüzde 50 ve yüzde 60 civarında hibe veriyor. Devletimizin bu katkılarıyla elektrik enerjisi üretimiz için güneş enerjisi paneli yapmayı düşünüyorum. Bir diğer projemiz ise bizim çimenler mevkisi dediğimiz bir bölge var. Bu bölgede insanlarımızın elektrik, su ve alt yapı sorunu var. Burada 15 haneye yakın insanımız yaşıyor. Bu mezramızın sorunlarını gidereceğiz. Benim önemsediğim bir diğer konuda insanlarımızla haşir neşir olup onların fikirlerini alıp istişare halinde olmak. Ben bu fikirle bir köy heyeti derneği kuracağım. Yani bir köy konağı yapıp burada beldemizin 45 ile 60 yaş arasındaki insanlardan üye oluşturacağız. Üyelerimizle ayın belli günleri köy konağında bir araya gelip sohbet ederek beldemizde yapılaması gereken neler vardır?, neler yapabiliriz? Hizmetlerden memnun musunuz? Bizden memnun musunuz? Personelimizden memnun musunuz? Gibi istişarelerle çalışma yürüteceğiz. Biz asla benci değil, bizci olacağız. İnsanımızı önemseyeceğiz, bizi neden destekleyip oy verdiklerini hiç unutmayarak hareket edeceğiz” ifadelerini kulandı.

“BELDEMİZİ PARTİMİZE TEKRAR KAZANDIRMAK İSTİYORUM”

Geçtiğimiz dönem kaybedilen Beldeyi tekrar partisine kazandırmak istediğini ifade eden Gövce, “Ben partimizi yeni bir belde kazandırmak istiyorum. Bildiğiniz gibi Belde Başkanımız Milliyetçi Hareket Partisinden ve tekrar aday. Çat Referandumda, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 98 oranıyla partimizi destekleyen bir beldedir. Geçen dönem partimizin kaybetmesi kesinlikle partimiz yüzünden değildir, farklı gerekçeleri vardır. Allah izin verirse inşallah bu göreve geleceğiz. Liderimizin dava arkadaşı olmak ve onunla birlikte onun zaferini yaşamak tabiki bizi de mutlu edecektir bunun inancındayım. Son olarak biz; Yoksula yoldaş, Çatlıya gardaş, gençliğe umut için geliyoruz” diye konuştu.

 

Tokat Merkeze Bağlı 4 Belde Belediyesinden 3 tanesi AK Parti’de, 1 tanesi ise MHP’de. MHP’de olan Çat Kasabasını geri partisine kazandırmak isteyen Ak Parti beldede oldukça iddialı olan Orhan Gövce’yi aday çıkardı.

Orhan Gövce kimdir?

Gövce, 1985 yılında Çat Kasabasında dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Çat’ta lise eğitimini ise Tokat İmam Hatip lisesinde tamamladı. Lise sonrası Gaziosmanpaşa Üniversite Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sonrası İhlas Holding’te iş hayatına atılan Orhan Gövce, bu süreçte Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü de kazanarak ikinci Üniversitesini okudu. Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda askerlik görevini yerine getirdikten sonra Çat Belediyesinde işe başlayan Gövce, Belediyede Mali Hizmetler Müdür Vekilliği görevini sürdürdü. AK Parti Çat Belediye Başkan Adayı Orhan Gövce evli ve 3 çocuk babası.

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Makamda hakaret’ iddiası
‘Makamda hakaret’ iddiası
Ülke genelinde 550 ilçe ve beldeye müjde!
Ülke genelinde 550 ilçe ve beldeye müjde!