Yolkonak’a Dev Yatırım

Yolkonak'a Dev Yatırım

Niksar Yolkonak Beldesine otomotiv yan sanayiine malzeme üretecek dev bir işletme kuruluyor. Ortaksan Otomotiv tarafından ilk etapta 150 kişinin istihdam edileceği 30 milyon liralık dev bir yatırım gerçekleştiriliyor.

15 Şubat 2020 - 11:19


Ortaksan Otomotiv tarafından Mülkiyeti Yolkonak Belediye Başkanlığına ait D 100 yolu kenarında bulunan 4500 m2 alana 30 milyon liraya mal olacak turbo dizel ekipman parça üretim fabrikası kurulacak. Konuyla ilgili olarak Ortaksan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güleray beraberinde Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanvekili Mustafa İpek, İl Başkan Yardımcısı Musa Özdemir, Yolkonak Belediye Başkanı Nurettin Dinç Ortaksan Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cevat Yaşar ve Ortaksan Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yener  Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'yı makamında ziyaret etti.
Tokat Olay Medya Grubuna açıklamalarda bulunan Ortaksan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güleray, verdiği destekten dolayı Vali Balcı'ya teşekkür ederek, “Ayrıca Sayın Milletvekilimiz Yücel Bulut'a ve Yolkonak Belediye Başkanımız Nurettin Dinç'e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
YÜZDE YÜZ YERLİ İŞLETME
Ortaksan Otomotivin 20 yıllık tecrübesi ile Türkiye'de bir ilk olarak turba şarj, devirdaim termostat, soğutma sistemi, fren diski, fren kalıpları ve fren kaplama malzemeleri üreteceklerini ve yüzde yüz yerli üretim sloganıyla yola çıktığını ifade eden Murat Güleray, “Türkiye gerçeği baz alındığında, sürekli büyüme ivmesi kazanmış ülkemizde yüzde yüz yerli üretim tesisi kurmak bize onur vermektedir” diye konuştu.

150 AİLEYE İŞ İMKANI
Büyümekte olan ülkemiz için böyle bir yatırım gerekli mi? sorusu üzerine Murat Güleray, “Evet gerekli. Otomotiv sektöründe milyarlarca dolar ithalatın önünü kesmek istiyoruz. İstihdam sağlanarak en az 150 aileye iş kapısı açma hedefimiz bulunuyor. Ayrıca ülkemizde yerli savunma sanayi ve otomotiv üretiminde bir nebze de katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.  Ortaksan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güleray açıklamasını şu sözlerle tamamladı:“Bir ilki başarıp yüzde yüz yerli üretim yapmak istiyoruz. Yabancı sermayeli firmalar bizi rakip gördükleri için fiyatları Türkiye'de yüzde 30 düşürüyor. Yaptığımız üretim sayesinde ülkemiz vatandaşları alternatif olarak aldığı ürünleri de daha uygun olarak alacaklar. Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen, doğruluk ve güveni en önemli değerleri olarak koruyan ORTAKSAN, kuruluşundan bu yana insana saygıya dayanan yönetim anlayışı ile gerek müşterileri gerekse de tedarikçileri için adını sektörün saygın şirketleri arasına yazdırmıştır.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZDİR
Verdiği hizmetle farklılıklar oluşturarak sektöründe kalıcı olmak hedefi ile kaliteli hizmet çözüm sürecini üstün başarı ile yürüten bir işletme olma özelliğini korurken çağdaş modern Türkiye için ülkemiz ekonomisine katkımızı sürekli olarak artırmaktayız. Ayrıca misyonumuz çevreyi ve insan sağlını korumak, kirliliği önlemek ve sürdürebilir kalkınma sağlamaktır. Geleceğimizi bugünden şekillendiriyoruz. Varlık nedenimiz olan müşterilerimize güven veriyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina