Yöresel 6 ürüne Coğrafi işaret için adım

Yöresel 6 ürüne Coğrafi işaret için adım

Tokat Honça Tepsisi, Tokat Ferfereli Küpesi ve Tokat Bileziği ile Tokat Yağlısı, Tokat Cevizli Çöreği ve Tokat Ev Ekmeğine coğrafi işaret alınması yönünde protokol sağlandı

12 Haziran 2019 - 10:52

Tokat'a has 6 yöresel ürün için coğrafi işaret alınmasına yönelik projede sona gelindi. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlenen protokol imza töreni sonrasında artacak tescilli ürünlerin şehrin ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle'nin ev sahipliğinde ajans hizmet binasında düzenlenen protokol imza töreni ile Tokat'a has 6 yöresel ürünün coğrafi işaret alması için adım atıldı.

 TSO'nun alacağı Tokat Honça Tepsisi, Tokat Ferfereli Küpesi ve Tokat Bileziği ile TESOB'un alacağı Tokat Yağlısı, Tokat Cevizli Çöreği ve Tokat Ev Ekmeği için başlatılan coğrafi işaret tescil işlemleri için OKA'dan finansal destek sağlanmasına yönelik protokol sağlandı. TSO; Tokat Honça Tepsisi, Tokat Ferfereli Küpesi ve Tokat Bileziği için, TESOB ise Tokat Yağlısı, Tokat Cevizli Çöreği ve Tokat Ev Ekmeği için imza atmış oldu.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat heyetinden Bakanlıklara ziyaret
Tokat heyetinden Bakanlıklara ziyaret
Fındık kremasına rakip Süt reçeli
Fındık kremasına rakip Süt reçeli