“Yorgun değil, dinamik olacağız”

“Yorgun değil, dinamik olacağız”

Sağlık hizmetleri yöneticileriyle bir araya gelen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Hepimiz işlerimizi aşkla, şevkle, merhametle, yılmadan, yılgınlık göstermeden yapacağız. Yorgun değil, dinamik olacağız. Memleketimiz ve milletimiz için hizmet edeceğiz” dedi.

19 Eylül 2019 - 10:52

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı,  sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza daha etkin, verimli ve zamanında sunulması için İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sümbül, ilçe sağlık müdürleri,  il ve ilçe hastaneleri başhekimleri, toplum sağlığı merkezi başkanları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.


İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda hastanelerdeki genel durum, yaşanan eksiklikler ve problemler hakkında değerlendirmeler yapıldı.


Vali Dr. Ozan Balcı, sağlık hizmetlerinin önemli olduğunu ve fedakarlık gerektirdiğini belirterek, Tokat genelinde sağlık hizmetlerinin sistemli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. İşleyen sistemde problem olmasının normal olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Önemli olan bu problemleri çözüme kavuşturmak. Ortaya çıkan problemlerin ve eksikliklerin çözüme kavuşturulması için hep birlikte çalışmalıyız. Yöneticiliğin altın kuralı alana hakim olmaktır. Sizler ekibinizle sisteminizi kurup, alanda kalmalısınız. Vatandaşlarımızla bire bir temas kurmalısınız.” diye konuştu.


Herkesin işini kaliteli yapması gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Hepimiz işlerimizi aşkla, şevkle, merhametle, yılmadan, yılgınlık göstermeden yapacağız. Yorgun değil, dinamik olacağız.  Memleketimiz ve milletimiz için hizmet edeceğiz.” diye konuştu.  


Eğitim Tokat’ın alt başlıkları kapsamında sürdürülen diş, göz, kulak, ortopedik taramalar ile un, tuz, şekerin dengeli kullanımı konusunda geçtiğimiz yıl sağlık ekiplerinin çok başarılı çalışmalar yaptığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, okullarda yapılan sağlık taraması çalışmalarına sahip çıkılmasını istedi. 2019-2020 eğitim öğretim yılında okullardaki sağlık taramalarına 1 Ekim itibariyle başlanmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu projeyi Milli Eğitim Müdürlüğümüz yürütecek, sizler de katkı sağlayacaksınız. Bizim asıl derdimiz vatandaşlarımıza hizmet verilmesini sağlamak. Bir kişinin bile hayatına dokunabilmek bizler için çok önemli. Hepinizi fedakarca çalışmalarınız için tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x