>
YÜCEL BULUT: ÇİFTÇİLER İCRA BASKISIYLA KARŞI KARŞIYA

YÜCEL BULUT: ÇİFTÇİLER İCRA BASKISIYLA KARŞI KARŞIYA

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, "Bugün çiftçilerimizin tarım Kredi kooperatiflerine ve Ziraat Bankası’na olan borcu 2016 ve 2017 yılına göre üç buçuk kat artmıştır. Çiftçilerimiz yoğun bir icra baskısıyla karşı karşıyadır. İç Anadolu bölgesinde traktörlerin tamamına yakını hacizli durumda. Çiftçilerimizin çok faizsiz ve vadeli bir şekilde acil bir yapılandırmaya ihtiyacı var” dedi

19 Kasım 2021 - 20:33

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut çiftçilerin tarım kredi kooperatifleri ve ziraat bankasına olan borçlarının üç buçuk kat arttığını belirterek çiftçiler  borç yükünden kurtarılması ve acil önlem alınmasını TBMM' de dile getirdi.

Çiftçilerin sorunlarını aktararak borç yükünden kurtarılması ve gerekli desteklerin verilerek üretimin devam ettirilmesini Meclis’te dile getiren Yücel Bulut "Köylerimiz tamamen boşalmış durumda kalanlarda göç etmeye devam edecek " dedi.

 

KÖYLERİMİZ TAMAMEN BOŞALDI

Yücel Bulut, "Bugün çiftçilerimizin tarım Kredi kooperatiflerine ve Ziraat Bankası’na olan borcu 2016 ve 2017 yılına göre üç buçuk kat artmıştır. Çiftçilerimiz yoğun bir icra baskısıyla karşı karşıyadır. İç Anadolu bölgesinde traktörlerin tamamına yakını hacizli durumda. Birçok milletvekili arkadaşımız bu konuyu burada birçok kez dile getirdi çiftçilerimizin çok faizsiz ve vadeli bir şekilde acil bir  yapılandırmaya ihtiyacı var. Bugün toplam nüfusumuzun sadece yüzde altısı köylerde yaşıyor. Bin yıllık medeniyet ve birikimin bugüne taşınması konusunda en büyük desteği olan köylerimiz tamamen boşalmış durumda. Bugün kalanlarda köylerde ürettiklerinden bir şey kazanamayacağını düşünürse büyükşehirlere giderek rızkını ve nafakasını kazanmak için çabalayacak" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x