YÜCEL BULUT: KORONAVİRÜS TİCARETİN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİ

YÜCEL BULUT: KORONAVİRÜS TİCARETİN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİ

Koronavirüs salgın hastalığının yakında yenileceğini, fakat sonuçları itibariyle ticaretin yönünü değiştireceğini ifade eden Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Yeni dönemde tarım ve hayvancılık ön plana çıkacağız. Fiziki mağazalar, marketler ağırlığını yitirecek. İnsanlarımızın yeni sisteme şimdiden kendini adapte etmesi gerekiyor” dedi.

27 Mart 2020 - 14:02

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Koronavirüsün yakında etkisini kaybedeceğini belirterek, “Havalar ısınıyor, virüsün en büyük düşmanı olan güneş ışınları da imdadımıza yetişecek. Bu süreçte vatandaşlarımızın kurallara sıkı sıkıya uyması gerekmektedir. Biraz daha dişimizi sıkar, alınan tedbirlere riayet edersek, salgından en az şekilde etkileneceğiz” diye konuştu.

VARACAĞIMIZ NOKTA HEPİMİZİ MUTLU EDECEK
Sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde çalıştığını, hastalığın yok edilmesine yönelik bilimsel çalışmaların hızlandığını aktaran Yücel Bulut, “Haziran ve Temmuz ayları bizler geçen gerçek anlamda bahar olacaktır. Şimdi tüm planlarımızı ertelemeliyiz. Gün evde ailenizle vakit geçirme günüdür. Kritik eşikteyiz. Aşı üretimi noktasında Türk bilim insanları canla başla çalışıyor. Sanayicilerimiz sağlık kitlerinin hazırlanması noktasında devletimizle işbirliği içerisinde çalışıyor. Halihazırdaki motivasyonla aşı geliştirmeye, solunum cihazı ve yerli tanı kiti üretmeye yönelen Türkiye, geleceğin dünyasının tehditlerine karşı daha hazırlıklı hale gelecek. Varacağımız nokta hepimizi mutlu edecektir” şeklinde konuştu. 

KAYNAŞMA ARTTI
Salgın hastalıkların kaybetmeye başladığımız değerler açısından bazı gerçekleri hatırlattığını kaydeden MHP’li Yücel Bulut, “Salgın gibi istisnai olaylar, tıpkı büyük depremler gibi, dayanışmacı ruhun ortaya çıkıp çeşitli yöntemlerle gelişmesine vesile olan istisnai koşullar ortaya koyar. Görüyorum ki, insanlarımız kaynaşmış, birbirinin sıkıntılarını gidermeye çalışıyor. Bizi biz yapan değerlerin hazırlanması yüreğimize su serpmiştir” ifadelerini kullandı.

FİZİKİ MARKETLERİN DEĞERİ AZALACAK
Yücel Bulut açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Koronanın ‘hayatı aniden durdurucu’ etkisi doğrudan reel sektörü vuran sonuçlar üretiyor. Fabrikalar kapanıyor, insanlar işsiz kalıyor. Böyle bir ortamda tek umut, koronanın hızlıca etkisini yitirmesi, hayatın normale dönmesi ve aradaki talep birikimiyle verilerin hızlıca düzelmesidir. 

Ayrıca bu salgın hastalık sonucunda internet üzerinden alışverişi daha da artırmıştır. Toplumların tüketim alışkanlıklarının değişmesinde önemli rol oynayan koronavirüs hastalığı özellikle perakende ve hizmet sektörlerinde günümüzde fiziki mağazalardan alışveriş eden offline hizmet ticareti ve alışverişin, online yani mobil uygulama ve elektronik ticaret ortamına geçişini hızlandırdı. Yeni nesil iş modellerinin daha artacağı gelecek dünyasında, mobil ve e-ticaret pazarlarında yükseliş ivmesi geçtiğimiz yıllara göre daha kuvvetli olacak. Şimdi bizim tavsiyemiz insanlarımızın bu gerçeği görerek ticari planlamalarını ona göre yapmalarıdır.”

BÜYÜKLERİMİZ BAŞTACIMIZDIR
Yaşlılara yönelik bazı kendi bilmezlerin yaptığı hayasızlığa da değinen Yücel Bulut, “Büyüklerimiz başımızın tacıdır. Sosyal Medyada örneklerini gördüğümüz bazı rezil videolar, kültürümüzün temeli olan yaşlılara ve büyüklerimize saygıyı hiçe sayan bir arsızlığı ve edepsizliği gözümüze soktu. Sosyal çürümeye neden olan ve temelinde ahlak eksikliğinin olduğu bu kültürel erozyon, geleceğimiz için her türlü virüsten daha tehlikeli bir salgındır” dedi.
Yücel Bulut, “Yaşlısını saymayan, edepsizdir, ahlaksızdır. Edep ve ahlak bilmeyenden ne kendine ne millete bir hayır gelmez. Hayır da beklenmez” diyerek açıklamasını tamamladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI