YÜREKLER SIZLADI!

YÜREKLER SIZLADI!

Muğla’da 5 gündür kayıp olarak aranan ancak korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkan 27 yaşındaki Pınar Gültekin Türkiye’yi yasa boğdu. Korkunç cinayet Tokatlı siyasilerinde gündemindeydi

23 Temmuz 2020 - 12:21

Muğla'nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in (27) cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Katil zanlısı olarak gözaltına alınan bar işletmecisi eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı (32), genç kızı kıskançlık nedeniyle aralarında çıkan kavgada elleriyle boğup, öldürdüğünü, ormanlık alanda cesedini çöp varilinde yakıp, üzerine beton döktüğünü itiraf etti. 

 

Kan donduran cinayetin ardından Türkiye’de maalesef gündemden düşmeyen kadın cinayetleri yine tartışma konusu oldu. Korkunç cinayete tepki dolu mesajlar yağarken Tokatlı siyasetçiler AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin ve CHP Milletvekili Kadim Durmaz olaya sessiz kalmadı.

 

ÖZLEM ZENGİN: ACIMIZI ANLATACAK KELİME YOK!

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Vahşice katledilen Pınar Gültekin için acımızı üzüntümüzü tarif edecek kelimeler yok ama; ‘Her Türlü Şiddetin’ son bulması kadınların, gençlerin, çocukların; vahşice duyguların nefretin hedefi olmasından kurtulması için sesimizin nefesimizin sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

 

CHP’Lİ DURMAZ: PINAR SON OLSUN!

 

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise partisi tarafından yapılan “Pınar Gültekin’in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu. Gencecik bir kadın daha canice katledildi. Kadının yaşam hakkını ve güvenliğini sağlaması gerekenler ise sosyal medya yasaklarıyla meşgul… PınarGültekin son olsun hashtagiyle paylaşımını retweetledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İnce nabız tuttu:
İnce nabız tuttu: "Parti Kurayım mı?"
Muharrem İnce: Manifestomuzu açıklayacağız
Muharrem İnce: Manifestomuzu açıklayacağız