>
YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN AŞILANMAYA DEVAM

YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN AŞILANMAYA DEVAM

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla vatandaşları bir kez daha aşı olmaya davet eden Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, zaman zaman karantina uygulanan sınıflar olduğunu, yoğun bakım veya polikliniklerde tedavi görenlerin ise çoğunlukla aşı olmayan veya 2. doz aşıyı vurulmayanlar olduğuna dikkat çekti “Yüz yüze eğitim için aşılanmaya devam” dedi

16 Eylül 2021 - 18:05 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 19:07

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının yüz yüze eğitimle başlamasının ardından coronavirüs pandemisiyle mücadelede bir yandan aşılama çalışmaları sürerken bir yandan da eğitimi olumsuz etkilememesi açısından aşı olmayan veya 1. doz aşısını olup 2. dozunu yaptırmayan vatandaşlara yönelik aşı ikna ve aşılama çalışmaları sürüyor.

 

Okulların açılmasının ardından ilk haftayı ve pandemi tablosunu değerlendiren Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Devlet ve millet olarak yaklaşık 1 buçuk yıldır coronavirüs ile büyük bir mücadele veriyoruz. Tokat örneğinde de büyük bir mücadele verdik. Tokatlı hemşerilerimize alınan tedbirlere uyulması konusunda gösterdikleri  hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu salgının etkilerinin en aza indirilmesi konusunda devlet-millet işbirliğinin en güzel örneği sergilendi. Bu vesileyle sağlık çalışanlarımıza başta doktorlarımız olmak üzere idari ve teknik personele teşekkür ediyorum” dedi.  

 

“ZAMAN ZAMAN KARANTİNA UYGULADIĞIMIZ SINIFLAR ÇIKIYOR”

Tüm olumsuzluklara rağmen hayatın devam ettiğinin altını çizen Vali Balcı, “Hayat devam ediyor. Sosyo-ekonomik  yaşamı devam  ettirmemiz lazım. Milli Eğitim Bakanımız da ifade ettiler. Yüz yüze eğitime geçti. Tırnak içerisinde yüz yüze eğitim için elimizden geleni yapacağız. Sağlık Bakanımız vatandaşlarımızı aşıya davet etti. Tokat’ta biliyorsunuz maviye büründü, yüzde 75’i aştı. Zaman zaman karantina uyguladığımız sınıflar çıkıyor ama buradan şunu  ifade etmek istiyorum; Bu zamana kadar Tokatlı hemşerilerimiz pandemiyle çok büyük mücadele verdiler. Çocuklarımız  önemli. Yüz yüze eğitimin devam etmesi için biz devlet olarak bütün tedbirlerimizi aldık, hassasiyet gösteriyoruz. Ancak bu yetmez. Vatandaşlarımızın da bize destek vermesi lazım” diye konuştu.

 

YOĞUN BAKIM HASTALARI AŞI OLMAYAN VEYA 2. DOZU YAPTIRMAYANLAR

Yüz yüze eğitimin çocuklarımızın geleceği açısından, zihinsel, bedensel, akademik gelişmeleri açısından önemine vurgu yapan Vali Ozan Balcı şu çağrıyı yaptı: “Yüz yüze eğitimin devam etmesi için devlet olarak tam destek veriyoruz, vatandaşlarımızdan da bu  desteğe katkı sağlamalarını istiyoruz. Aşısını yaptırmayan vatandaşlarımızı aşı yaptırmaya davet ediyoruz. Bu konuda  lütfen duyarlı olsunlar. Çünkü yoğun bakımlara baktığımızda, gün gün rakamlara bakıyoruz, ya da polikliniklere baktığımızda büyük kesim aşılarını yaptırmayanlar. Ya da birinci dozu yaptırıp ikinci dozu yaptırmayanlar. Dolayısıyla öncelik aşısını yaptırmayanları davet ediyoruz. İkinci olarak da birinci dozu yaptırıp ikinci dozu yaptırmayanları aşıya davet ediyoruz. Tokat’ta bu oran iyi ama yetmez.  Okullar açıldı şehir şenlendi. Allah eksikliklerini vermesin. Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun. Ama yüz yüze eğitimi muvaffak etmemiz için  öğrencilerimiz için Tokat olarak el ele vermemiz lazım Yüz yüze eğitim için aşılanmaya devam. Aşı yaptırmayanlar ise randevularımızı alıp aşılarımızı yaptırıyoruz lütfen.”

HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı