yüzde 90’a ulaştı

yüzde 90'a ulaştı

Perakende mahallesi Huzur toplantısında konuşan Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Tokat’ta emniyet kemeri kullanım oranının yüzde 90’a ulaştığını söyledi. Yaya geçidi kullanmayan yayaların trafiği aksatmasıyla ilgili şikayetlerde konu başlıklarından biri oldu

13 Eylül 2019 - 16:50 - Güncelleme: 13 Eylül 2019 - 16:52

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şehrin 42 mahallesinde gerçekleştirmek üzere başlattığı Huzur toplantıları önceki gün Perakende mahallesi sakinleriyle gerçekleştirildi. Yunus Emre İlkokulunda yapılan toplantıya Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ekibiyle katıldı ve şikayet ve talepleri dinledi.  Mahalle sakinleri genellikle trafik sorunları, yaya geçitleri, okul çevreleri ve güvenlik ile ilgili sorular sorarak taleplerini dile getirdi.

Göksel Topaloğlu, “Bu yıl büyük bir trafik seferberliği başladı. Birincisi emniyet kemeri ile ilgili. Tokat’ta emniyet kemeri takma oranı yüzde 90’lara ulaştı. İnsanlar artık alışkanlık haline getirdi. Yaya geçidinde yol vermeye yönelik çalışmalar sürecek. Hız sınırlarında başarıya ulaştık. Neden? Her yerde radar var. Ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarımız düşmeye başladı”  dedi.

Mahallelerde uygun gördüklere yerlere kamera çalışması yaptıklarını söyleyen Müdür Topaloğlu, çocuk parklarında çocuklardan çok gençler olduğu için çocuklarını parka göndermek istemeyen ailelerin şikayetlerini dinledi. Ve gerekli tedbirlerin alınmaya devam ettiğini söyledi.

Bir mahalle sakini yaya geçitlerinde yayalara yol verdiklerini ancak yaya geçidini kullanmayan yayaların trafiği tehlikeye soktuğunu söyledi. Emniyet Müdürü Topaloğlu GOP Bulvarında trafiği aksama nedenlerinden birinin de bu olduğunu belirterek bu konuyu çözmeye çalışacaklarını ama öncelikle eğitim işi olduğunu söyledi.

Okuldan kaçan çocukların tekrar okula yönlendirilmesi konusunda polisten destek isteyen mahalleliye Müdür Topaloğlu, okul müdürleri, nöbetçi öğretmenler ve velilere öncelikli iş düştüğünü kontrol mekanizmasını geliştirici çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların duyarlı olması ve inanmaması, hırsızlık olaylarına karşı evde yokken kapıların kilitlenmesi, düğünlerde havaya silahla ateş edilmemesi gibi önemli uyarılarda bulunan Topaloğlu, mahalleli kadınların eve gelen bağış adı altında para toplayan şahıslara yönelik şikayetlerine ise “Polise haber verin. İzin alınarak mı bağış toplanıyor bakalım. Kimse sizden zorla para isteyemez. Eğer güvenmiyorsanız para vermeyin” dedi.

Perakende mahallesinde 2019 yılı içerisinde Kask kullanmamaktan 22, abartı egzozdan 23, ehliyetsiz araç kullanmaktan 33 olmak üzere alkol ve ters yöne girmek gibi ihlallerden toplam 184 işlem yapıldığı bilgisi verildi. Trafikte drift atan, abartılı egzoz patlatanlara karşı mücadelenin devam edeceği bildirildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina