“Zafere Doğru” adlı gösteri Tokatlılarla buluştu

“Zafere Doğru” adlı gösteri Tokatlılarla buluştu

Tokat Valiliği, Belediye ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Devlet Halk Dansları Topluluğu ile ortaklaşa düzenlenen “Zafere Doğru” adlı gösteri Tokatlılarla buluştu.

13 Ocak 2020 - 10:23

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen gösteri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Gösteride 1915 yılında Çanakkale’den başlayarak Kurtuluş Savaşıyla Milli Mücadelenin kazanılması dans müzik ve görsellerle sahneye aktarıldı.  Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nda vatan için canlarını feda eden Türk Milletinin aziz şehitleri ve kahraman evlatları için sahnelenen gösteride Türk Milleti’nin kurtuluş mücadelesi  koreografik bir şekilde anlatılırken,  tiyatral gösteride yurdun dört bir köşesinden halk oyunları da sahnelendi. Şiirler, türküler ve slayt gösterileri ile renklendirilen gösteri, salonu dolduran seyircilerden büyük beğeni topladı.


Gösteriyi Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı Hanımefendi, Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar, protokol mensupları ve vatandaşlar izledi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x