Zihinsel Engelli Ayşe’yi Sapık Öldürdü
Reklam

Zihinsel Engelli Ayşe'yi Sapık Öldürdü

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 17 yaşındaki genç kız, eski erkek arkadaşı tarafından pazar yerinde bıçaklanarak öldürüldü.

01 Ağustos 2017 - 11:08 - Güncelleme: 01 Ağustos 2017 - 11:16

Tokat'ın  Erbaa ilçesinde 17 yaşındaki Ayşe Meşe, kendisini bir yıl önce kaçıran 32 yaşındaki Sinan Ç.'nin bıçaklı saldırısında olay yerinde hayatını kaybederken , kendisini korumaya çalışan babası  Ali Osman Meşe de ağır yaralanmış ve Erbaa devlet hastanesinde ameliyat'a alınmıştı. Anne Saniye Meşe ise halen olayın şokunu atlatamadığı bilgisi edinildi.
Yaşanan bıçaklı saldırı sonrası hayatını kaybeden Ayşe Meşe bu gün Gökal beldesi Gül dere merkez camisinde kılınan cenaze namazı sonrası Gül dere aile mezarlığında toprağa verildi.
Amcasının oğlu olan Duran Meşe; 'Ayşe Meşe küçük yaşta menenjit hastalığı geçirdi. Zihinsel olarak hafif engelli amcamın kızını Sinan Ç. nin yakınında olanlar kandırdılar. Bu kız bu adamın peşine düşüp gidecek bir kız değildi. Zaten aklı zihinsel olarak hafif engelli bilmez ki ne olduğunu kanar gider. Sinan Ç. Ayşe'yi 5 ay önce Akkuş'a kaçırdı. Bizlerde yakınları olarak devletin güvenlik güçlerine baş vurduk ve jandarmanın çalışması sonucu kızı Akkuşta bulduk aldık getirdik. Fakat hiç bilgimiz olmadı bu şahıs Sinan Ç. kızı geriden geriye gizlice takip etmiş. Annesiyle pazar alışverişi yapmak için çarşıya çıktıklarında pazarda karşılaşıyorlar ne oluyorsa orda oluyor. Zihinsel engelli Ayşe'yi sapık öldürdü. Ayşe'yi bıçakla paramparça etmiş amcamı da bıçaklamış amcam şimdi ameliyattan çıktı. Doktorlar 5 gün uyutulacak sonra ayıltacağız diyorlar. Devletten bu gibi cinayetlerin bitmesini istiyoruz gencecik çocuklarımız öldürülüyor. Bir çözüm bulsunlar artık kimse böyle acı yaşamasın 17 yaşında fidan gibi Ayşe'yi bu gün Gül dere camisinde  öğle  namazı sonrası kıldığımız cenaze namazının ardından Gül dere aile mezarlığında toprağa verdik.
Acımız çok büyük. Bu aile çok fakirdi bakıma muhtaçtı Anne perişan halen şoku atlatamadı 10 yaşında erkek kardeşi var korkudan evden çıkamıyor'' dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor