Zile’de fidanlar toprakla buluştu

Zile'de fidanlar toprakla buluştu

Tokat'ın Zile İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 2 mahallede fidanları toprakla buluşturdu.

20 Şubat 2020 - 00:16 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 13:37


Çevreci belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Zile Belediyesi, daha temiz ve güzel bir Zile için ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Yunusemre Mahallesi ve Minare-i sağır Mahallesinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Çam ve meyve fidanları toprakla buluştu.  
Toprakla buluşan her fidanın önemine dikkat çeken Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, her dikilen fidanın gelecek nesillere en güzel yatırım olduğunu belirtti. Çalışmaların başkan olduğu sürece sadece belli zamanlarda değil sürekli devam edeceğini söyleyen Başkan Sargın, “Biz çevreci bir belediye olarak gelecek nesillerimize önce yaşanabilir bir Zile bırakacağız.” şeklinde konuştu. 
Yapılan çalışmalardan memnun olduğunu söyleyen Yunusemre Mahallesi Muhtarı Mehmet Narin ise, “Baktığımızda sadece bizim mahallede değil ilçemiz genelinde bir ağaçlandırma çalışması görüyoruz. Şahsım ve mahallem adına başkanımızın bu çalışmalarını yerinde buluyor ve teşekkür ediyoruz.” dedi.
Ağaçlandırmanın mahalleleri için gelecekte ayrı bir güzellik olacağını belirten Minare-i Sağır Mahallesi Muhtarı Yücel Sayar, belediyenin çalışmalarının çok güzel olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu anlaşma Türkiye’de ilk
Bu anlaşma Türkiye’de ilk
Düğün sezonu açıldı
Düğün sezonu açıldı