google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Zile’de okul güvenliği toplantısı

Zile’de okul güvenliği toplantısı

Zile Kaymakamı Kubilay Ant Başkanlığında, Zile Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Konferans salonunda Okul Çevresi ve Okul Servisi Güvenliği Toplantısı yapıldı.

01 Ekim 2018 - 18:42

Zile’de Okul Çevresi ve Okul Servisi Güvenliği  Toplantısı. Zile Kaymakamı Kubilay Ant Başkanlığında yapılan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali açılış konuşmasını yaptıktan sonra Kaymakam Kubilay Ant yapmış olduğu konuşmasında; “Bilindiği gibi, 2016 yılında İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile çocuklarımızın evlerinden okula, okuldan da evlerine gideceği süre içerisinde güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmeleri, şiddet olayları, madde bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıklardan korunmaları ve ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri için bütün güvenlik tedbirlerinin alınması amaçlandı. Okul ve çevrelerinde asayiş, terör, trafik, uyuşturucu konuları ile çocuklarımızın eğitimlerini kötü yönde etkileyen internet cafe, oyun salonu, park, bahçe gibi yerlerde gerekli kontroller yapılacaktır. Okul müdürlerinin hem okulun içini hem de dış bölgeleri yakından takip etmesi okullarda güvenli eğitim ortamının oluşmasına katkı sağlayacaktır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin iyi bir eğitim-öğretim görerek geleceğe iyi bir şekilde hazırlanmasında hepimize önemli görevler düşmektedir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin örnek aldığı kişilerdir. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin çocuklarımızı en iyiye yönlendireceğine eminim” dedi.

Okula servis araçları ile gelip giden çocukların servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak ve daha güvenli okul yolu oluşturmak amacıyla güvenliği artıcı tedbirlerin alınması ve bunların sürdürülebilirliğinin yetkili kurumların sorumluluğunda olduğunu dile getiren Kaymakam Kubilay Ant; “Bunu sağlamak için okul yönetimi, okul aile birliği, veliler, emniyet, belediyeler, oda temsilcileri, servis aracı şoförleri işbirliği halinde olacaklardır. Bu araçların yasal standartlara uyup uymadıkları çok sıkı bir şekilde takip edilecektir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı olarak geleceğe hazırlanmaları, çağın ve toplumun gereklerine uygun; sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almaları; gerek okul evrelerinde ve gerekse okul dışı ortamlarda güvenlikleri açısından endişe duymamalarını sağlamak için alınacak tedbirler hassasiyetle takip edilecektir. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için 2018-2019 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaymakam Kubilay Ant Başkanlığından yapılan toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erhan Arslan,  İlçe Emniyet Müdürü Fatih Öcal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Kamu kurum ve kuruluşları temsilen daire amirleri, Okul Müdürleri, Servis Şoförleri, Okul Aile Birliği temsilcilerinin katılımı ile Okul çevresi ve Okul servis güvenliği toplantısı yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
SİYANÜRLE ALTIN ARAMANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
SİYANÜRLE ALTIN ARAMANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0