Zinav Gölü Tabiat Parkı yolda

Zinav Gölü Tabiat Parkı yolda

Bir dizi ziyaretler kapsamında Ordu’nun Aybastı ilçesine gelen Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu, ziyaretleri sonrası Tokat’ın Reşadiye İlçesinde bulunan Zinav Gölü’ne götürülerek hayata geçirilmek istenen Zinav Gölü Tabiat Parkı Projesi hakkında kendisine sunum yapıldı.

19 Temmuz 2019 - 10:19

Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu Reşadiye’de bulunan Zinav gölünü gezerek hayata geçirilmek istenen “Zinav Gölü Tabiat Parkı Projesi” hakkında bilgiler aldı. Zinav Gölü Tabiat Parkı Projesini hayata geçirmek için önemli adımlar attıklarını söyleyen Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, Kaymakam Murat Mete ile birlikte Milli Parklar Genel Müdürü  Yusuf Kandazoğlu’na Zinav Gölü’nü gezdirdiler ve proje hakkında bilgiler verdiler. Program sonrası kısa bir açıklama yapan Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, “10 yıl görev yaptığım Aybastı ilçemizde, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve Kabataş Belediye Başkanı Yakup Yılmaz ile birlikte, AK Parti Ordu Milletvekilimiz Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanımız Şenel Yediyıldız, Milli Parklar Genel Müdürü  Yusuf Kandazoğlu, Milli Parklar Uzmanı  İsmail Belen, Samsun Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürü  Hasan Terzioğlu’nu karşıladık. Burada bizlere gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı AK Parti Ordu Milletvekilimiz Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanımız  Şenel Yediyıldız, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve Kabataş Belediye Başkanı Yakup Yılmaz’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Zinav Gölü gezisi hakkında da konuşan Yılmaz, “Daha sonra Milli Parklar Genel Müdürü  Yusuf Kandazoğlu’nun Zinav Gölü’müze katılımını sağlayarak burada hayata geçirilmek istenen “Zinav Gölü Tabiat Parkı Projesi” hakkında Kaymakamımız  Murat Mete ve ilgililer ile birlikte, projede gelinen son aşama ve yerinde incelemelerde bulunarak bilgi alışverişinde bulunduk. Milli Parklar Genel Müdürümüzün ilçemize teşriflerini sağlayan AK Parti Tokat Milletvekilimiz Yusuf Beyazıt Beye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x